بنياد مسيحي ايرانيان
new

۸ مارس روز جهانی زن، الهام بخش رهایی زنان ایران زمین گرامی باد

وهمچنان ملودي زيباي زنان ايران را در خفاي شب وسياهي مي شنويم : جوانه مي زنم به روي زخم بر تنم فقط به حكم بودنم كه من ” زنم ”زنم” زنم

 

 

۸ مارس روز جهانی زن، الهام بخش رهایی زنان ایران زمین گرامی باد

همه ساله در گرامیداشت روز جهانی زن، گروهها، جریانات و رسانه‌ های مختلف در اغلب کشورهای جهان، بجز برخی کشورهای اسلامی و جهان سومی مثل میهن اشغال شدۀ ما که نزدیک به ۴۳ سال است توسط نظام اهریمنی حاکم به بند کشیده شده است،  ضمن ارج گذاشتن به حقوق و جایگاه زنان، به بزرگداشت زنانی می پردازند که نقشی برجسته و تاثیرگذار در تاریخ بشری داشته اند.

اما مبارزات زنان برای آزادی و رسیدن به مطالبات عادلانه و برابری طلبانۀ خود قدمتی به درازای تاریخ بشری دارد، از نظر ما مسیحیان یکی از زنان بسیار تاثیرگزار در تاریخ بشری، زنی یهودی است بنام «اِستِر» که روزگاری ملکه و ناجی ایران ما شد. رویدادهای کتاب اِستِر در عهد عتیق به سال ۴۶۰ قبل از میلاد و روزگار امپراتوری خشایارشاه هخامنشی باز می‌گردد. وقایع این کتاب خاستگاه تاریخی یکی از اعیاد یهودیان، به نام «عید پوریم» می باشد که زمان سالگشت آن بطور شگفت انگیزی با روز جهانی زن منطبق است.

نامگذاری روز جهانی زن همانگونه که همه میدانیم به مبارزۀ زنان کارگر کارخانۀ نساجی کتان در نیویورک، در سال ۱۸۵۷ میلادی بر می گردد. شرایط کاری سخت و غیر انسانی با دستمزد کم کارگران زن، آنان را وادار به مبارزه علیه این بی عدالتی در قالب اعتصابات سازمان یافته و منظم نمود.

در دوران معاصر نیز از میان صدها زن برجسته و سنت شکن میتوان به بسیاری منجمله پروین اعتصامی، طاهرۀ قُرتّ العین، قمرالملوک وزیری، فروغ فرخزاد، سیمین بهبهانی، مریم میرزاخانی و دهها زن فرهیخته، هنرمند، شاعر، ورزشکار، نویسنده و دانشمند اشاره نمود.

اما مهمتر از هر زمان دیگر در این دوران سیاه چهل و دو سه سالۀ حاکمیت ضد زن آخوندهای متحجر، شاهد بودیم که زنان و دختران دلاور و آگاه ایران چه صحنه های درخشانی از مقاومت، شجاعت و فداکاری را در مبارزه و پیکار در میدانها و یا زندانها آفریدند و بعنوان پیشتازان مبارزۀ رهائیبخش و برابری طلبانۀ مردم ایران جایگاه خود را در سپهر سیاسی_اجتماعی میهن بیش از گذشته، تثبیت نمودند.

شوربختانه تاریخ و تقویم میهن غارت شدۀ ما نیز از تاخت و تاز و تجاوز رژیم داعشی ملایان حاکم در امان نمانده است، بنحویکه زمان روزهایی مثل روز زن و روز مادر را نیز که در میان تمام ملل جهان، روشن و تثبیت شده است را نیز تغییر داده و به لوث اعتقادات خود آلوده اند، بعنوان نمونه روز تولد فاطمه همسر علی، اولین امام شیعیان را روز زن نامگذاری نموده اند، در حالیکه میلیونها زن ایرانی نه شیعه هستند و نه به اسلام باور دارند.

حزب دمکرات مسیحی ایران ۸ مارس امسال را به تمام زنان میهن شادباش گفته و اتحاد سراسری آنان را فارغ از  رنگین کمان گرایشات و باورهای اعتقادی، فرهنگی و سیاسی، می ستاید، و آنها را به همبستگی هر چه بیشتر فرا میخواند.

ما نیز مفتخریم که با زنان آزادۀ و بپاخاستۀ، دست در دست هم، دوشادوش مردان، علیه سرکوب، سانسور، حجاب اجباری، نابرابری، استثمار، شکنجه، زندان و اعدام و بویژه جفا وستم مضاعف علیه اقلیتهای مذهبی که بطور سیستماتیک از جانب رژیم زن ستیز و تبهکار اسلامی ملایان جریان دارد، تا دمیدن صبح رهایی و آزادی ایران و ایرانی  همراه و همگام هستیم.

آزادی و آبادی ایران در پرتو صلح، عدالت و محبت مسیح

کمیتۀ زنان حزب دمکرات مسیحی ایران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »