بنياد مسيحي ايرانيان
new

دادگاه رسیدگی مجدد به پرونده سه شهروند بازداشت شده اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ دوباره به تعویق افتاد
دادگاه رسیدگی مجدد به پرونده امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی سه شهروند بازداشت شده اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸، برگزار نشد.
بنا به گزارش رسیده به آواتودی، علی رغم حضور نماینده دادستان، متهمان و وکلای مدافع آنها برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی مجدد به پرونده این شهروندان به دلیل عدم حضور قاضی دوم در شعبه ۲۳ دادگاه انقلاب تهران برای بار دوم به تعویق افتاده است.
پیشتر نیز زمان رسیدگی مجدد پرونده این شهروندان روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۹، اعلام شده بود که به دلیل تغییر رئیس شعبه، جلسه رسیدگی به پرونده به امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، موکول شده بود.
اواخر تیرماه سال گذشته، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی، این شهروندان معترض را به اتهام «مشارکت در تخریب و تحریق به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران» به اعدام محکوم کرد.
یک ساعت پس از اعلام تایید رسمی حکم اعدام این شهروندان از سوی قوه قضائیه، کاربران شبکه های اجتماعی با صدها هزار توئیت، هشتگ #اعدام_نکنید را به ترند اول دنیا تبدیل کردند.
با ترند شدن هشتگ #اعدام_نکنید، بسیاری از سازمانها و موسسات حقوق بشری و فعالان سیاسی و مدنی در جهان از جمله سازمان دیدبان حقوق بشر، کانون نویسندگان ایران، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا و… صدور این حکم ناعادلانه را محکوم کردند.
دیوان عالی کشور پس از بازتاب گسترده در سطح داخلی و خارجی و واکنش ها به صدور حکم اعدام این سه شهروند، اواسط آذرماه ۱۳۹۹، درخواست اعاده دادرسی این سه شهروند را پذیرفت.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »