بنياد مسيحي ايرانيان
new

آنیسا جعفری مهر و داریوش مرادی، فعالین فرهنگی اهل اسلام آباد غرب به صورت شفاهی به دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان احضار شدند. از این شهروندان خواسته شده است تا روز پنج‌شنبه ۳۰ بهمن‌ماه جهت ارائه آخرین دفاع در این شعبه حاضر شوند. این افراد پیشتر در تاریخ ۳ آذرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در روزهای ۱۷ و ۱۹ آذرماه با تودیع قرار آزاد شدند.
به گزارش  ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آنیسا جعفری مهر و داریوش مرادی، فعالین فرهنگی اهل اسلام آباد غرب به صورت شفاهی به دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب اسلام آباد غرب احضار شدند.
از این شهروندان خواسته شده است تا روز پنج‌شنبه ۳۰ بهمن‌ماه جهت ارائه آخرین دفاع در این شعبه حاضر شوند.
به گفته یک منبع مطلع، اتهامات مطروحه علیه این افراد عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام و اقدام علیه امنیت ملی عنوان شده است.
داریوش مرادی و آنیسا جعفری مهر پیشتر در تاریخ ۳ آذرماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. ماموران در زمان بازداشت، ضمن بازرسی منزل، شماری از لوازم شخصی این افراد از جمله لپ‌‌تاپ، تلفن همراه و برخی از کتاب‌ها را ضبط کرده و با خود برده بودند. خانم جعفری مهر در تاریخ ۱۹ آذرماه با تودیع قرار وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی و آقای مرادی در تاریخ ۱۷ آذر با تودیع قرار کفالت به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.
به گفته یک منبع مطلع این بازداشت‌ها توسط ماموران وزارت اطلاعات و با دستور دادستان اسلام آباد غرب صورت گرفته بود.
آنیسا جعفری مهر، ۲۷ ساله و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته زبان‌شناسی دانشگاه کردستان است. داریوش مرادی از نویسندگان سایت فرهنگی-ادبی «هساره» است.
خانم جعفری مهر آذرماه سال گذشته نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود.
آقای مرادی نیز پیشتر به دلیل فعالیت‌های مدنی خود سابقه بازداشت توسط نهادهای امنیتی را داشته است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »