بنياد مسيحي ايرانيان
new

محکومیت سیروس عباسی و فریده ویسی، زوج فعال مدنی به تحمل حبس

شعبه ۱ دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی با صدور دادنامه ای، سیروس عباسی و همسر وی فریده ویسی، زوج فعال مدنی را به تحمل حبس محکوم کرد. همچنین آزاد عباسی، دیگر متهم این پرونده از اتهامات منتسبه تبرئه شد.
روز سه شنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۹، فریده ویسی و همسر وی سیروس عباسی، فعالان مدنی ساکن شهرستان دهگلان، توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی از بابت اتهام « تشویش اذهان عمومی » هر یک به ۱ سال حبس با طول مدت تعلیق ۳ ساله محکوم شدند. همچنین دیگر متهم این پرونده آزاد عباسی، پس از تبرئه از اتهامات منتسبه قرار منع تعقیب خود را دریافت کرد. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات فریده ویسی و همسرش در دی ماه ۱۳۹۹ پس از بازداشت و انتقال آنها به جلسه دادرسی برگزار و این افراد پس از اتمام جلیه دادرسی آزاد شدند.
سیروس عباسی، همسر فریده ویسی در صفحه شخصی خود ضمن اعلام این خبر نوشت: “دادگاه انقلاب سنندج به دلیل نبود ادله آزاد را تبرئه و من و فریده را هر کدام به ۱ سال حبس تعلیقی به مدت ۳ سال به دلیل پیاده روی و فیلم برداری از نه گفتن به حکم اعدام مرحوم رامین حسین پناهی و راه اندازی تجمع اعتراضی در دهگلان در مخالفت با حمله ترکیه به ڕۆژاوای کردستان و همچنین مشارکت در تجمع مقابل دادگستری سنندج در اعتراض به بازداشت خانم زهرا محمدی مدرس، زبان کردی محکوم نموده و از بقیۀ اتهامات تبرئه کرد.”
لازم به ذکر است، فریده ویسی و سیروس عباسی، در حالی که از روند بازجوئی و بازپرسی به پرونده قضائی خود به علت محرومیت از حق دادرسی عادلانه در دستگاه قضائی بی طرف معترض بودند علیرغم حضور ابلاغیه و تعیین تاریخ برای دومین جلسه دادرسی از حضور در جلسه دادگاه سر باز زدند و در تاریخ ۹ دی ماه ۱۳۹۹، به دستور قاضی سعیدی، این زوج فعال مدنی در محل سکونت خود در شهرستان دهگلان بازداشت و به جلسه دادرسی منتقل و پس از ارائه دفاعیات و اتمام جلسه دادگاه آزاد شدند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »