بنياد مسيحي ايرانيان
new

آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه گفت، تا زمانی که پیشرفت برگشت ناپذیری در جهت دستیابی به راه حل سیاسی در سوریه حاصل نشود٬ ایالات متحده قصد ندارد از هیچ تلاشی برای عادی سازی روابط با حکومت بشار اسد حمایت کند.
وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری به همراه وزرای خارجه امارات و اسرائیل گفت، آنچه که ما انجام نداده‌ایم و قصد هم نداریم که انجام دهیم این است که از تلاش‌ها برای عادی‌ سازی روابط یا احیای بشار اسد حمایت کنیم یا حتی یک تحریم علیه سوریه را لغو کنیم٬ یا موضع خود در مخالفت با بازسازی سوریه تغییر دهیم، تا زمانی که پیشرفت برگشت ناپذیری در راستای یک راه حل سیاسی، که معتقدیم امری ضروری و حیاتی است، وجود داشته باشد.
آنتونی بلینکن تصریح کرد، دولت جو بایدن طی ۹ ماه گذشته تلاش‌های خود را گسترش دسترسی مردم سوریه به کمک‌ های بشردوستانه٬ مبارزه با داعش و پاسخگو کردن حکومت بشار اسد متمرکز کرده است.
وزیر امور خارجه آمریکا در حالی این اظهارات را مطرح کرده است که تعدادی از کشورهای عرب متحد امریکا با احیای روابط اقتصادی با سوریه در حال تغییر موضع خود در قبال حکومت بشار اسد هستند.
اردن، یکی از متحدان مهم آمریکا در منطقه، اوایل مهرماه به طور کامل مرز اصلی خود با سوریه را باز کرد و تلاش‌هایی برای بازگرداند حکومت بشار اسد به جمع کشورهای عرب انجام داده است.
ملک عبدالله، پادشاه اردن ، پس از یک دهه با بشار اسد تلفنی صحبت کرد. همچنین وزرای خارجه سوریه و مصر ماه گذشته در نیویورک دیدار کردند.
در پی باز شدن مرزهای زمینی اردن و سوریه، وزیر اقتصاد امارات نیز روز سه‌ شنبه ۱۳ مهرماه با همتای سوری خود پیرامون تجارت، سرمایه‌ گذاری، همکاری‌ های دوجانبه‌ و احیای شورای بازرگانان سوریه-‌امارات مذاکره کرد.
آمریکا در سال ۲۰۱۲ به دنبال گسترش اعتراضات در سوریه و سرکوب این اعتراضات مسالمت آمیز توسط حکومت بشار اسد، روابط دیپلماتیک خود را با دمشق قطع کرد
جنگ در سوریه به دنبال اعتراضات مسالمت‌آمیز علیه حکومت بشار اسد در ماه مارس سال ۲۰۱۱ آغاز شد. اما این اعتراضات در نهایت به جنگ داخلی در سوریه منجر شد.
دفتر کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل هفته گذشته اعلام کرد٬ هویت بیش از ۳۵۰ هزار نفر از قربانیان جنگ سوریه طی ۱۰ سال گذشته را شناسایی کرده است.
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل اضافه کرد، این تعداد، نشان‌ دهنده حداقل آمار کشته شدگان جنگ در سوریه است که مورد تایید قرار گرفته است و مطمئنا تعداد بیشتری از ۳۵۰ هزار نفر در این جنگ کشته شدند
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »