بنياد مسيحي ايرانيان
new

رهبر کاتولیک های جهان در واکنش به برخی گمانه زنی های رسانه‌ای مبنی بر استعفای وی پس از جراحی روده اش در سخنانی اعلام کرد: «حتی به ذهنم خطور نمی کند که استعفا بدهم».
پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان چهارشنبه در واکنش به برخی گمانه زنی های رسانه ای مبنی بر استعفای وی پس از بستری اخیرش در بیمارستان، اعلام کرد که بعد از جراحی روده، یک زندگی کاملن عادی را در پیش گرفته و به استعفا فکر نمی‌کند.
پاپ در گفتگو با شبکه رادیویی اسپانیا COPE گفت: ” نمی دانم آنها از کجا به این نتیجه رسیدند که می خواهم استعفا دهم، این مساله حتی به ذهنم خطور نمی کند.”
وی همچنین تاکید کرد که یقینن در کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل (COP۲۶) که قرار است در ماه نوامبر در گلاسکو برگزار شود نیز شرکت می‌کند.
گفتنی است که پاپ فرانسیس در سال ۲۰۱۳ میلادی به عنوان پاپ انتخاب شد، ۴ جولای سال جاری میلادی (۱۳ تیر) تحت عمل جراحی قرار گرفت و ۱۱ روز در بیمارستان بستری بود.
پاپ در ادامه گفت: اکنون می‌توانم همه چیز بخورم که پیش از این ممکن نبود و یک زندگی کاملن عادی را می‌ گذرانم.
روزنامه لیبرو چندی پیش گزارش داد یک جلسه محرمانه در واتیکان دایر است که در جریان آن کاردینال ها، پاپ جدید را زمانی که پاپ فعلی فوت کند یا استعفا دهد، انتخاب می کنند.
این روزنامه تاکید کرد که پاپ فرانسیس از استعفای خود سخن گفته بود که احتمالن با تولد هشتاد و پنج سالگی اش در ماه دسامبر (آذر) همزمان می شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »