بنياد مسيحي ايرانيان
new

🔴 منصوبان خامنه‌ای می‌توانند نامزد ریاست جمهوری در ایران شوند

طرحی در مجلس تصویب شد که براساس آن «افرادی که منصوب رهبری هستند»، به عنوان مثال مسئولان نهادهایی مانند بنیاد مستضعفان می‌توانند کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شوند. پیشتر نیز راه برای ورود نظامیان دراین رقابت‌ها باز شد.
اکثریت نمایندگان مجلس در ایران روز سه‌شنبه دوم دی (۲۲ دسامبر) با پیشنهادی موافقت کردند که راه را برای حضور نامزدهایی در انتخابات ریاست جمهوری آتی باز می‌کند که از منصوبان آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در نهادهای مختلف قدرت هستند.
به گزارش ایلنا، با تصویب این پیشنهاد افرادی که با حکم خامنه‌ای «عضو شوراهای عالی هستند یا مسئولیت نهادهایی مانند بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام و سازمان صداوسیما را برعهده دارند» امکان کاندیداتوری خواهند داشت.
این پیشنهاد در ادامه بحث‌ها در مجلس ایران پیرامون «طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری» داده شد و با ۱۸۴ موافق، ۳۰ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع، از مجموع ۲۴۹ نماینده حاضر در مجلس تصویب شد.
پیشنهاد را ابراهیم رضایی نماینده دشستان داده بود که در توضیح آن گفته دارندگان حکم از رهبر افرادی هستند که «در سطح ملی و فراملی مسئولیت دارند. ما در این طرح حتی شهردار و استاندار که از وزیر کشور حکم می‌گیرند را آورده‌ایم اما دارندگان حکم از رهبری دارند، مشمول آن نیستند.»
پیش از این نیز مجلس با حذف بندی از طرح اصلاح قانون انتخابات راه برای ورود سرلشکرها و سرداران به انتخابات ریاست جمهوری باز کرد و طبق مصوبه جدید، فرماندهان عالی نظامی به شرط شش سال سابقه می‌توانند کاندیدای انتخاباتی شوند.
لایحه اصلاح قانون انتخابات بهرغم برخی اعترا‌ض‌ها، با موافقت اکثریت مجلسی روبرو شده است که اکثریت آن را اصولگرایان تندرو تشکیل می‌دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »