بنياد مسيحي ايرانيان
new

‍ آلمان: محدودیت در پذیرش اعضای خانواده پناهجویانی که حفاظت فرعی دارند برداشته شود

شماری از سیاستمدان امور مهاجرت یک جناح سیاسی در پارلمان آلمان، خواستار برداشتن محدودیت ها در روند الحاق اعضای خانواده برخی پناهجویان شده اند. این پیشنهاد شامل مهاجرانی می شود که زیر چتر حفاظت فرعی قرار دارند.

بر اساس قانون پذیرش الحاق اعضای خانواده پناهجویانی که از حفاظت فرعی در آلمان برخوردار اند، ماهانه یک هزار تن از اعضای خانواده آنان می توانند ویزای آلمان را دریافت کنند. حالا برخی از سیاستمداران حزب سوسیال دموکرات آلمان پیشنهاد کرده اند که این سقف تعیین شده باید برداشته شود. از دید این سیاستمداران امور مهاجرت، محدودیت وضع شده برای مدتی در نظر گرفته نشود.

افرادی که زیر چتر حفاظت فرعی قرار دارند برای کسانی گفته می شود که زیر فشار شکنجه و پیگرد قرار ندارند و واجد شرایط پناهندگی نیستند، اما به دلیل جنگ داخلی یا سایر خطرات موجود در کشور مبداشان، با تهدید جدی روبرو می‌شوند.

در یک مطلبی که گروه کاری امور مهاجرت و ادغام فراکسیون سوسیال دموکرات ها در پارلمان آلمان آماده کرده و نسخه‌ای از آن به روزنامه آلمانی “ولت” رسیده، تذکر رفته است: «ما می خواهیم که محدودیت قانونی یک هزار تن را در یک ماه برداریم.»

در این مطلب ۲۰ صفحه‌یی که تحت عنوان “مفهوم کلی مهاجرت” آماده شده، آمده است که “پناهجویان هم باید بتوانند که مانند سایر انسان ها با خانواده خود یکجا زندگی کنند.”

آنان افزوده اند: «ما می‌خواهیم که از حق اساسی یکجا بودن اعضای خانواده حفاظت کنیم و زندگی کردن همه افراد نیازمند به حمایت را با اعضای خانواده های شان، ممکن بسازیم.»

این نمایندگان خواستار افزایش کمک بشردوستانه اسکان دهی شده اند که از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، انجام می‌شود. آنان گفته اند: «جدا از تحولات کلی ما می خواهیم که رقم پذیرش آلمان در کوتاه مدت به ده هزار تن افزایش یابد.»

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »