بنياد مسيحي ايرانيان
new

۲۶ میلیون نفر در ایران زیر خط فقر مطلق زندگی می‌ کنند

گزارش وزارت تعاون، ‌کار و رفاه‌ اجتماعی می‌ گوید که از هر سه ایرانی، یک نفر در فقر مطلق زندگی می‌ کند.
«محبت نیوز»- معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران در گزارشی اعلام کرده است که تا سال ۱۳۹۹، حدود ۲۶ میلیون نفر از جمعیت ایران در «فقر مطلق» زندگی می‌ کردند.
گزارش «‌پایش فقر» که از سوی معاونت رفاه‌ اجتماعی این وزارتخانه تهیه شده، تخمین زده است که خط فقر در ایران در سال ۹۹ نسبت به سال قبل از آن، رشدی ۳۸ درصدی داشته است.
این گزارش تاکید می‌کند که به دلیل تحولات در اقتصاد کلان ایران در یک دهه اخیر، نمی‌ توان انتظار بهبود در وضعیت معیشت خانوارهای ایرانی را داشت.
در سالیان گذشته، فاصله نرخ تورم و قیمت کالاهای مورد نیاز مردم با دستمزدها بیش از گذشته شده است.
اقتصاد ایران سال‌ ها است که با مشکلات گسترده‌ ای روبرو است و مسئولان ایران تحریم‌ ها را عامل اصلی آن معرفی می‌ کنند؛ در حالی که بسیاری حتی در داخل ایران، معتقدند که نقش سوء مدیریت‌ ها و فساد از تحریم‌ ها بیشتر بوده است.
آماری که کمیته امداد اخیرن منتشر کرده است، نشان می‌ دهد که بین سال‌ های ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۸، هزینه‌ خانوارهای ایرانی ۲۲ برابر شده است. همچنین با رسیدن نرخ تورم به‌ عنوان عامل فزاینده فقر به ۴۱ درصد، سرعت متوسط سالیانه خط فقر ۲۰ درصد بوده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »