بنياد مسيحي ايرانيان
new

۱۷ مبلغ مسیحی آمریکایی و اعضای خانواده آن‌ها در هائیتی ربوده شدند

درگیری‌ مسلحانه بین دسته‌های تبهکار و نیروهای پلیس در ماه‌های اخیر، بسیاری از محلات پایتخت هائیتی را ناامن کرده است.
درگیری‌ مسلحانه بین دسته‌های تبهکار و نیروهای پلیس در ماه‌های اخیر، بسیاری از محلات پایتخت هائیتی را ناامن کرده است.
۱۷ مبلغ مسیحی آمریکایی و اعضای خانواده آن‌ها روز شنبه ۲۴ مهر توسط اعضای یک باند مسلح در پورتو پرنس، پایتخت هائیتی، ربوده شدند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، مقامات محلی می‌گویند این مبلغان در حالی که با اتوبوس عازم فرودگاه بودند، ربوده شدند.
خبرگزاری فرانسه هم گزارش داده که این آدم‌ربایی توسط یک باند مسلح به نام «ماووزو ۴۰۰» انجام شده که ماه‌هاست در منطقه بین پورتو پرنس و مرز جمهوری دومینیکن دست به سرقت و آدم‌ربایی می‌زند.
سخنگوی دولت آمریکا به رسانه‌ها گفته که از گزارش‌های مربوط به ربوده شدن مبلغان مسیحی مطلع است اما از ارائه هرگونه اطلاعاتی در این مورد خودداری کرده است.
خشونت‌ها در هائیتی پس از ترور جوونیل مویس، رئیس‌جمهوری آن کشور که شانزدهم تیرماه امسال در اقامتگاه خصوصی خود توسط افراد ناشناس به قتل رسید، تشدید شده است.
پورتو پرنس، پایتخت هائیتی، در ماه‌های اخیر صحنه درگیری‌ مسلحانه بین دسته‌های تبهکار رقیب و نیروهای پلیس با اعضای این دسته‌ها بوده است و بسیاری از محلات این شهر کاملا ناامن شده‌اند.
یک گروه جامعه مدنی مستقر در پایتخت هائیتی، بیش از ۶۰۰ آدم‌ربایی را در هشت‌ ماهه سال ۲۰۲۱ ثبت کرده است، در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته ۲۳۱ مورد بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »