بنياد مسيحي ايرانيان
new

«۱۱۴ مرگ» دیگر در آمار رسمی کرونا در ایران؛ وزیر بهداشت: ۹۰ درصد بستری‌شدگان واکسن نزده‌اند

وزارت بهداشت ایران اعلام کرد طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز چهارشنبه، ۱۹ بهمن، علاوه بر شناسایی ۳۸۷۵۷ مبتلای جدید به ویروس کرونا در ایران، ۱۱۴ تن نیز جان باختند.
طی این مدت، ۲۷۴۴ نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند و بر اساس آمار وزارت بهداشت که درستی آن همواره مورد تردید جدی قرار داشته، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۶۵۷ هزار و ۸۴۲ نفر و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۳ هزار و ۴۸ نفر رسید.
در حال حاضر ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۵۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
آمار رسمی کرونا در حالی به‌ صورت روزانه از سوی وزارت بهداشت ایران اعلام می‌شود که مسئولان سازمان نظام پزشکی پیشتر آمار واقعی را سه تا چهار برابر این آمار اعلام کرده‌اند.
همزمان با اوج‌گیری امیکرون در ایران و افزایش دوباره آمار مبتلایان و قربانیان، وزیر بهداشت ایران اعلام کرده ۹۰ درصد افرادی که بستری می‌شوند، «واکسن تزریق نکرده‌اند.»
بهرام عین اللهی از شهروندان خواست برای تزریق دوز سوم واکسن کرونا به مراکز درمانی مراجعه کنند و پروتکل‌های بهداشتی، از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند.
مهرداد بابایی، سخنگوی ستاد کرونای استان البرز نیز گفته «بیش از ۷۰ درصد کسانی که در بیمارستان بستری شده‌اند افراد مسن یا کودکانی بوده‌اند که یا واکسن نزده‌اند یا هر سه دوز را به طور کامل دریافت نکرده‌اند.»
علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی که پیش از این واردات واکسن‌های آمریکایی و بریتانیایی کرونا را ممنوع کرده بود نیز امروز بر ضرورت استفاده از ماسک و تزریق دوز سوم واکسن کرونا تاکید کرده است.
وی در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش گفته است:‌ «من همواره مقید به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و عمل به توصیه‌های پزشکان هستم و در استفاده از ماسک اصرار دارم و چند ماه قبل نیز نوبت سوم واکسن را دریافت کردم.»
خامنه‌ای در دوران حسن روحانی با ممنوع کردن واردات واکسن کرونا و تاکید بر تولید داخلی، موجب بحرانی‌تر شدن شرایط این بیماری و افزایش مرگ‌و‌میر شد، اما پس از روی کار آمدن ابراهیم رئیسی، این دستور به صورت نانوشته لغو شد و با واردات واکسن‌های خارجی، واکسیناسیون در ایران سرعت گرفت.
با استفاده از گزارش‌های ایسنا و ایرنا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »