بنياد مسيحي ايرانيان
new

۱۰ اکتبر روز جهانی مبارزه با اعدام،مجازات بی بازگشت

رِژیم ننگین اسلامی از همان اولین روزهای بقدرت رسیدن خود در کشور ما با اجرای دستورات و قوانین شریعت ضدبشری خود که از مغز آخوندهای بیماری چون خمینی، خلخالی و محمدی گیلانی ها نشأت گرفت، از «اعدام» بعنوان یکی از روشهای جاری خود جهت گسترش وحشت و نهادینه کردن خشونت در جامعه بهره جست، سرکوب وحشیانه منتقدین، زندانی کردن دگر اندیشان و شکنجه مخالفان حاکمیت با صدور حکم های ناعادلانه زندان و اعدام، بدون برسمیت شناختن حق دفاع، حق داشتن وکیل برای زندانیان، خاکستر مرگ و تباهی را بر سر مردم محروم این سرزمین پاشید.
هر چند مجازات اعدام هنوز در قوانین حدود در ۵۰ کشور جهان وجود دارد اما فعالان حقوق بشر همچنان در تلاشند تا روزی مجازات اعدام برای همیشه از قوانین کشورهای جهان خط خورده و حذف گردد.
بر اساس گزارش سازمان عفو بین العمل در سال ۲۰۲۰ حدود ۵۰۰ اعدام در ۱۸ کشور جهان صورت گرفته است. بسیاری از احکام اعدام در سراسر جهان بر مبنای شواهد و مدارک ناکافی و گاه خطای قضات پرونده صادر شده است، زمانیکه حقیقت پنهان میشود و سر بی گناهی بر بالای دار میرود، مرگی که پایان زندگی بی بازگشت یک انسان بر این کره خاکی است.
در رابطه با مجازات اعدام کشورها را میشود به چهار دسته اصلی تقسیم کرد، دسته اول کشورهایی هستند که مجازات اعدام در آنها لغو شده است، مثل اکثر کشورهای اروپایی، کانادا و همینطوراسترالیا، دسته دوم کشورهایی هستند که اعدام در آنها لغو شده، بجز در برخی موارد مثل جنایت های جنگی مانند کشورهای چون برزیل و شیلی در آمریکای جنوبی، دسته سوم اما کشورهایی هستند که مجازات اعدام در آنها لغو نشده است، اما عملاً طی ۱۰ سال گذشته در آنها اعدامی در آنها صورت نگرفته است مانند روسیه و دسته آخر شامل کشورهایی هستند که مجازات اعدام در آنها کماکان اعمال میشود، که در میان آنها اکثر کشورهای خاورمیانه، بمانند ایران، چین و عربستان دیده میشوند.
اما کدام کشورها بیشترین مجازات اعدام را در جهان تا به امروز انجام داده اند؟ با نگاهی به گزارش سازمان عفو بین الملل در سال ۲۰۲۰ حقایق انکار ناپذیری در اینمورد آشکار میگردد. در این گزارش که تنها مربوط به آمار جمع آوری شده در سال ۲۰۱۶ میباشد، از ۱۰ کشور نامبرده شده اند. در رأس این کشورها، چین قرار دارد، البته اطلاعات مربوط به اعدامها در چین همواره در هاله ای از ابهام بوده است، چون چین آمار واقعی اعدام شدگان را هیچگاه اعلام نکرده و بطور کامل مخفی نگاه داشته است. بعد از چین نام ایرانِ تحت حاکمیت سیاه نظام پلید اسلامی قرار دارد با حدود ۲۵۰ اعدام که البته این آماری است که خود حاکمیت منتشر نموده است، در حالیکه طبق آمار اعلام شده توسط دیگر منابع مردمی و منتقدین در میان اپوزیسیون، تعداد اعدام شدگان در آن سال، تقریباً دو برابر آمار رسمی اعلام شده توسط جمهوری اسلامی است.
در بین اعدامیان در این حاکمیت سیاه اسلامی، کودکان و نوجوانان زیر سن نیز قرار دارند. بر اساس گزارشات چند نهاد حقوق بشری بین سالهای ۲۰۰۹ تا سال ۲۰۲۰ یعنی در مدت ۱۱ سال دستکم ۷۰ نوجوان زیر ۱۸ سال از میان فرزندان خانواده های ستمدیده در ایران به مجازات اعدام محکوم شده اند، در برخی از این پرونده ها، حکومت پلید آخوندی برای اجرای حکم آنها صبر نموه تا محکومان به سن قانونی ۱۸ سال برسند و سپس در اوج شقاوت و بیرحمی، گردن نحیف آنها را به طناب دار سپرده است.
اما این رژیم نافض حقوق کودک، در مواردی حتی تا رسیدن سن نوجوانان محکوم به اعدام به ۱۸ سال نیز صبر نکرده و قبل از آن، جان آنها را گرفته است، جنایتی که بر خلاف تعهدات ایران در میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی و کنواسیون حقوق کودک میباشد.
هر چند مجازات اعدام زن و مرد نمیشناسد، اما وقتی پای قوانین نابرابر و تبعیض آمیز در این رژیم نابکار اسلامی، به میان میاید، قضیه فرق میکند، بنحویکه صدور مجازات اعدام برای زنان در ایران با توجه به اینکه زنان و دختران میهن ما در قوانین ضد انسانی جمهوری ننگین اسلامی، جایگاهی برابر با مردان ندارند، لذا ظلم و ستم مضاعف بر زنان کشورمان از ابعاد بسیار بیشتری برخوردار است. تا آنجا که پنهان کاری و غیرعادلانه بودن روند دادرسی ها، در بسیاری موارد به صدور احکام اعدام برای زنان منجر شده است. همین دلیل باعث گردید که سال گذشته، نیمی از اعدام های زنان در جهان، در رژیم جنایتکار اسلامی صورت گیرد.
گزارشات منتشر شده توسط سازمان حقوق بشر ایران نشان میدهد که حکومت سیاه ملایان خونریز پس از چین بزرگترین اعدام کنندۀ زنان در جهان است، در این گزارش آمده است که در یک دهه اخیر بیش از ۱۶۰ زن در ایران اعدام شده اند، که بیش از ۶۰ درصد این تعداد، در سکوت خبری و یا بصورت پنهانی اعدام شده اند و اتهام اکثر آنان در ارتباط با جرایم مواد مخدر بوده است و جرم تعداد قابل توجهی از بقیه آنها نیز مرتبط با قتل عمد و یا قصاص نفس اعلام شده است.
از سوی دیگر بسیاری از اعترافاتی که از متهمین به اعدام گرفته شده است، کاملاً اجباری بوده است و تماماً تحت شکنجه های وحشیانه و ضرب و شتم و تجاوز در زندانها و سلولهای مخوف این رژیم پلید اسلامی انجام گرفته است، بیشتر متهمین از داشتن وکیل محروم بوده و امکان دفاع از خود را نداشته اند. برخی از زنان اعدامی بخاطر دفاع از خود در برابر تجاوز جنسی توسط مردان متجاوز، بویژه متجاوزین اطلاعاتی و مزدوران حکومتی، در یک دفاع مشروع و جسورانه، مهاجم را از پای درآورده اند، مثل زنده یاد ریحانۀ جباری، برخی از زنان اعدامی نیز جزو کودک-همسرانی بوده اند که در سنین کودکی با اجبار و تهدید خانواده، تن به ازدواج با مردان و شوهران تحمیلی خود، داده بودند.
کارنامه سراپا فساد و جنایت این حاکمیت ننگین اسلامی آنقدر عمیق و گسترده است که بیان تمامی آنها در این مختصر نمی گنجد، به هر کجای این سیاه نامه نگاه میکنیم چیزی جز ظلم و تبعیض، فساد و چپاول، خشونت و کشتار، و شکنجه و اعدام نمی بینیم. هر سال که به عمر ننگین این رژیم ضد بشری طی ۴۳ سال گذشته افزوده گشته، ابعاد این جنایات و فجایع بیشتر و عمیق تر شده است.
مردم ایران با تجارب خونبار و دردناکی که در زندگی تحت این حاکمیت ناقض حقوق بشر، با گوشت و پوست شان کسب نموده اند، سالهاست که به این حقیقت روشن پی برده اند که تنها راه رهایی و چارۀ نجات ایران و ایرانی در عبور کامل از این نظام شرارت و تباهی است تا با براندازی و سرنگونی این دوزخیان روی زمین، راه آینده میهن و مردم را بسوی آزادی، برابری، شادی و کامیابی بگشایند.
با امید و ایمان به پیروزی کارزار دادخواهی همه مردم ایران، قربانیان اعدام، بی عدالتی و جور و جنایت، علیه حاکمان خودفروخته و لعنت شده اش در این ویرانکدۀ سقوط کرده، سالهاست به عضویت اردوی شرارت و پلشتی درآمده اند. در سرزمینی سوخته که میان رهبران و سردمداران حکومت اش، ذره ای حتی نشان از وجدان و عدالت و انسانیت نمیتوان دید.
باشد که در آینده ای نه چندان دور، در پرتو صلح، عدالت و محبت مسیح، این دیار در اشک و خون نشسته، از خاکستر خود برخیزد و شکوه و شادی را از سر گیرد.
نه به سرکوب و اعدام، نه به حکومت ننگین اسلامی
آری به آزادی، دمکراسی و حقوق بشر در ایران
دبیرخانه حزب دمکرات مسیحی ایران CDPI
۱۰ اکتبر ۲۰۲۱ برابر با ۱۸ مهرماه ۱۴۰۰
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »