بنياد مسيحي ايرانيان
new

یک ساعت در هفته وزنه بزنید تا بیشتر عمر کنید

در تازه‌های پزشکی می‌خوانید: از سود وزنه زدن برای بدن، و با مزیت فلفل چیلی آشنا شوید .
اگر بدانید که نوع خاصی از ورزش می‌تواند برای قلب شما مفید باشد، تعادل را بهبود بخشد، استخوان‌ها و ماهیچه‌ها را تقویت کند، به کاهش یا حفظ وزن کمک و حتی باعث افزایش طول عمرتان شود، حتما فورا برای شروع آن اقدام می‌کنید.
به‌گزارش HealthDay News؛ افزودن تمرین‌های قدرتی منظم به برنامه‌های ورزشی‌ نه‌تنها شما را قوی‌تر می‌کند، بلکه به شما اجازه عمر طولانی‌تری نیز می‌دهد.
مطالعه جدید محققان ژاپنی نشان می‌دهد که انجام ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در هفته تمرین با وزنه، خطر مرگ زودهنگام به هر دلیلی از جمله بیماری قلبی و عروقی، دیابت یا سرطان را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد.
هاروکی موما، محقق ارشد این مطالعه از دانشکده پزشکی دانشگاه توهوکو می‌گوید: «انجام فعالیت‌های تقویت‌کننده ماهیچه‌ها، مستقل از فعالیت‌های هوازی، فواید سلامتی بیشماری دارد. این تمرین‌ها شامل بلند کردن وزنه، استفاده از باندهای مقاومتی و انجام حرکات پرس فشاری، درازنشست و اسکوات است.
برای این مطالعه، موما و همکارانش داده‌های ۱۶ مطالعه که بر روی تقریباً ۴۸۰ هزار نفر انجام شده بود را تجزیه‌و‌تحلیل کردند. نتایج نشان داد که انجام تمرین‌های تقویت‌کننده عضلات برای یک ساعت در هفته، خطر مرگ زودرس به هر دلیلی را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد.
محققان همچنین به این نتیجه رسیدند که ترکیب ورزش‌های قدرتی با ورزش هوازی بیشترین تاثیر را در افزایش طول عمر دارد. به‌طوری‌که در افراد مورد مطالعه، این ترکیب خطر مرگ زودرس را تا ۴۰ درصد کاهش داد.
تمرین‌های قدرتی در مردان باعث افزایش تستوسترون می‌شود. هم برای مردان و هم برای زنان، این تمرین‌ها به حفظ تراکم استخوان کمک می‌کند و خطر افتادن ناشی از عدم تعادل و شکستگی را کاهش می‌دهد.
مزیت شگفت ‌انگیز فلفل چیلی برای سلامتی
فلفل‌های چیلی به دلیل توانایی آنها در بهبود طعم و مزه هر وعده غذایی محبوب هستند. به‌ گزارش مدیسین‌ نت؛ وجود یک نوع ماده شیمیایی به نام کپسایسین در فلفل چیلی، فواید شگفت‌انگیزی برای سلامت شما دارد؛ فوایدی که شاید تا‌به ‌حال از آنها بی‌خبر بودید:
بهبود علائم میگرن
اسپری بینی کپسایسین درد میگرن را متوقف می‌کند. استفاده از این اسپری عصب سه قلوی مغز را بی‌حس می‌کند، جایی که میگرن و سردردهای شدید از آنجا شروع می‌شوند.
افزایش طول عمر
یک مطالعه بزرگ نشان داده بزرگسالانی که حداقل یک فلفل قرمز تند تازه یا خشک در ماه به مدت تقریباً ۲۰ سال می‌خورند، احتمال مرگ خود به هر دلیلی را تا ۱۳ درصد کاهش می‌دهند.
افزایش سرعت متابولیسم
کپسایسین سرعت متابولیسم بدن را بیش از پیش افزایش می‌دهد. همچنین یک نورون حسی به نام TRPV1 را فعال می‌کند که به جلوگیری از تجمع چربی و کنترل اشتهای شما کمک می‌کند. این ترکیب تسریع‌کننده متابولیسم، ممکن است به کاهش وزن کمک کند.
کنترل درد
کپسایسین باعث ایجاد حس گرما در سلول های عصبی می‌شود. این ماده غذایی برای قرن‌ها برای کمک به کنترل درد استفاده شده است.
کپسایسین (ماده شیمیایی موجود در فلفل چیلی) باعث ایجاد حس گرما در سلول های عصبی می‌شود. از این ماده غذایی قرن‌ها برای کنترل درد به کار گرفته شده است.
تسکین آرتریت
کپسایسین ماده فوق‌العاده‌ای در بسیاری از کرم‌ها و لوسیون‌ها است که برای از بین بردن سریع درد، گرما ایجاد می‌کند. مطالعات نشان داده که مصرف فلفل چیلی، تنها در چند هفته ناراحتی ناشی از آرتریت و فیبرومیالژیا را به نصف کاهش می دهد.
مبارزه با سرطان
در مطالعات آزمایشگاهی نشان داده شده که کپسایسین سلول‌های مرتبط با بیش از ۴۰ نوع سرطان، از جمله سرطان روده بزرگ، کبد، ریه، پانکراس و سرطان خون را از بین می‌برد. این ماده شیمیایی تند، نحوه عملکرد برخی از ژن‌های مرتبط با سلول‌های سرطانی را تغییر می‌دهد و حتی از رشد آنها جلوگیری می‌کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »