بنياد مسيحي ايرانيان
new

یونان بیش از ۱۴۰۰ پناهجو را به ترکیه بازمی‌گرداند

نوتیس میتاراکی، وزیر مهاجرت یونان از مقامهای اتحادیه اروپا خواست تا طبق توافقنامه مهاجرت سال ۲۰۱۶ از ترکیه بخواهد ۱۴۵۰ پناهجوی مقیم این کشور را تحویل بگیرد.

بر اساس توافقی که در سال ۲۰۱۶ بین اتحادیه اروپا و ترکیه امضا شده است، آنکارا موظف شده پناهجویانی را که «شایستگی دریافت پناهندگی» ندارند و درخواست آنها رد شده را تحویل بگیرد.

درخواست آتن مربوط به پناهجویانی می‌شود که هم اکنون در اردوگاه های جزایر یونانی، خصوصا در جزیره لسبوس به سر می برند. به گفته وزارت مهاجرت یونان شمار افرادی که درخواست های پناهندگی شان پس از تجدید نظر «به صورت قطعی» رد شده است، در این جزیره نزدیک به هزار نفر است. در سه جزیره خیوس، ساموس و کاس هم روی هم ۴۵۰ پناهجویی حضور دارند که دولت یونان، عضو اتحادیه اروپا، درخواست پناهندگی آنها را معتبر نمی داند.

با وجود فشارهای بین المللی و سازمان های حقوق بشری، دولت یونان سال گذشته ۱۴۰ پناهجو را بالاجبار راهی ترکیه کرد. فعالان حقوق بشر می گویند هر شهروندی که جان خود را به خطر می اندازد و درخواست پناهندگی می کند مستحق دریافت آن است.

دولت راستگرای یونان می گوید که توان مالی اسکان پناهجویان را ندارد. در مقابل کمیسیون اروپا وعده داده تا کمک های مالی برای اسکان پناهجویان را افزایش دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »