بنياد مسيحي ايرانيان
new

یائیر گلر: از ماه‌ها قبل از طرح ترور اطلاع داشتم، نمی‌دانم چرا مرا انتخاب کردند

یائیر گِلِر، بازرگان اسرائیلی ساکن استانبول، که رسانه‌ها در ترکیه از «طرح ترور» او از سوی یک باند مرتبط با نهادهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی خبر داده بودند، به رسانه‌های اسرائیل گفت از این ‌که چرا برای چنین هدفی انتخاب شده، آگاهی ندارد.
آقای گلر روز جمعه، ۲۲ بهمن، به سایت خبری اسرائیلی وای‌نت گفت که انتشار خبر روزنامه دیلی صباح در خصوص دستگیر شدن هشت تن از اعضای باندی که برای کشتن او فعالیت کرده بودند، وی را هراسان نکرده و او کماکان «عاشق ترکیه و شهر محل زندگی‌اش، استانبول است و قصد دارد سال‌های طولانی به کار و زندگی در ترکیه ادامه دهد».
روزنامه صباح روز جمعه گزارش داد که میت، سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه، اعضای باندی را که برای کشتن آقای گلر برنامه‌ریزی و فعالیت می‌کردند، پس از آن‌که مدتی تحت تعقیب قرار داد، بازداشت کرد. این روزنامه نام و اسامی بازداشتی‌ها را نیز منتشر کرد.
رسانه‌های اسرائیل نیز نوشتند که میت اطلاعات خود در این باره را با ماموران ارشد موساد، سرویس جاسوسی خارجی اسرائیل، در نشستی در آنکارا در ماه ژانویه در میان گذاشته است.
بر اساس ارزیابی طرفین، نهادهای اطلاعاتی حکومت در ایران برای گرفتن انتقام کشته شدن محسن فخری‌زاده، دانشمند ارشد برنامه هسته‌ای ایران، طرح ترور یائیر گلر را به شهروندان ترکیه، که با رژیم ایران در ارتباط هستند، محول کردند.
یائیر گلر، ۷۴ ساله، صاحب شرکت و کارخانه فن‌آوری در زمینه صنایع هوا و فضا است که به گفته خود او، به «تمامی جهان» صادرات دارد.
آقای گلر روز جمعه با انتشار کلیپی گفت که ۸۰ دانشمند و مهندس و ۱۱۰ نیروی دیگر در ترکیه برای او کار می‌کنند.
یائیر گلر از ترکیه به خاطر مراقبت از جانش قدردانی کرد ولی به وای‌نت گفت که رسانه‌ها «نمک» ماجرا را زیاد کرده‌اند اما وی نمی‌تواند بیش از این چیزی بگوید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »