بنياد مسيحي ايرانيان
new

گوگل در جبران نابرابری پرداختها ۱۱۸ میلیون دلار به کارکنان زن پرداخت می‌کند.

پس از پنج سال کشمکش حقوقی، گوگل اعلام کرد که در جبران پرداخت‌های نابرابر، ۱۱۸ میلیون دلار به ۱۵ هزار و ۵۰۰ زنی که از سال ۲۰۱۳ برای این شرکت کار کرده‌اند، پرداخت می‌کند.
این غول فن‌آوری که در دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا قرار دارد، همچنین پذیرفته است که یک نهاد بی‌طرف وضعیت قراردادها و پرداخت‌های این شرکت به کارکنانش را بررسی کند.
در گزارش خبرگزاری فرانسه به بیانیه گوگل در این باره اشاره شده که در آن از توافقی که پس از پنج سال اقامه دعوا با کارکنان زنش به دست آمده، ابراز خرسندی شده است.
در سال ۲۰۱۷ برخی از کارکنان سابق گوگل شکایتی را در دادگاهی در سانفرانسیسکو علیه این شرکت طرح کردند که گوگل را به پرداخت کمتر به کارکنان زن در پست‌هایی مشابه با کارکنان مرد متهم می‌کند و همچنین گوگل را متهم می‌کند که به نسبت مردانی با تجربه کاری مشابه، زنان را در پست‌های پایین‌تری به کار می‌گیرد که نتیجه آن میزان دریافتی کمتر است.
خبرگزاری فرانسه البته می‌نویسد که در نسخه‌ای از توافق میان گوگل و کارکنان سابقش که این خبرگزاری به آن دست یافته، چنین اتهاماتی رد شده است.
این توافق همچنان باید به تأیید دادگاه رسیدگی‌کننده برسد.
بیشتر در سال ۲۰۲۱ نیز گوگل پذیرفته بود که در ارتباط با اتهام‌ها در مورد تبعیض علیه زنان و آسیایی‌تبارها ۳.۸ میلیون دلار به اداره کار ایالات متحده پرداخت کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »