بنياد مسيحي ايرانيان
new

گفت‌ وگوی نماینده عربستان با رابرت مالی درباره مذاکرات برجام

رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران، روز جمعه با عبدالله بن خالد بن سلطان، نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان‌های بین‌ المللی مستقر در وین دیدار کرده است.
به گزارش العربیه، رابرت مالی با عبدالله بن خالد بن سلطان درباره آخرین تحولات در خصوص مذاکرات احیای توافق هسته‌ای با ایران موسوم به برجام صحبت کرده است و نماینده عربستان را در جریان این گفت‌ وگوها قرار داده است.
طبق این گزارش عبدالله بن خالد بن سلطان همچنین روز گذشته با فیلیپ ایریرا، رئیس هیئت مذاکره‌ کننده فرانسه در گفت‌وگوهای احیای برجام دیدار و گفت‌ وگو کرده است.
نماینده عربستان در وین روزگذشته نیز میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات برجام دیدار و گفت‌ وگو کرد.
عربستان طی سال‌های اخیر خواستار گنجاندن فعالیت‌های منطقه‌ای و همچنین برنامه موشکی ایران در برجام بوده است.
زمانی که دونالد ترامپ٬ رئیس‌ جمهوری وقت آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران٬ خارج شد، این اقدام با واکنش مثبت عربستان٬ امارات و بحرین همراه شد.
با این حال، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌ سعود، پادشاه عربستان هفته گذشته از ایران خواست بود با جامعه بین المللی برای احیای توافق برجام همکاری کند.
وزیر خارجه عربستان٬ هم ماه گذشته گفته بود که ریاض از بازگشت از ایران و آمریکا به توافق هسته‌ای موسوم به برجام استقبال می‌ کند، اما این می‌تواند تنها گام اول برای رسیدگی به رفتار مخرب تهران باشد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »