بنياد مسيحي ايرانيان
new

گزارش سالانه: ۴۷۹ سال زندان و ۹۰۷ ضربه شلاق برای مدافعان حقوق بشر در ایران

,
سازمان حقوق بشر ایران در گزارش سالانه خود از صدور حکم ۴۷۹ سال زندان و ۹۰۷ ضربه شلاق برای «مدافعان حقوق بشر در ایران» در سال ۲۰۲۱ خبر داده است.
بنا بر اعلام سازمان حقوق بشر ایران، گزارش گفته‌ شده بر اساس وضعیت تنها ۱۰۰ نفر از مدافعان حقوق بشر در ایران انجام شده که تنها بخشی از جامعه بزرگ کنشگرانی است که «در سال جاری میلادی به دست مقام‌های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی مورد آزارهای کلامی و فیزیکی، شکنجه، بازداشت غیرقانونی یا احکام سنگین حبس قرار گرفته‌اند».
همزمان با انتشار این گزارش در روز پنجشنبه، ۲۵ آذرماه، محمود امیری‌ مقدم، مدیر سازمان حقوق بشر ایران، گفت: «دنیا نباید در برابر هزینه بالایی که مدافعان حقوق بشر ایرانی برای دفاع از اساسی‌ ترین حقوق انسانی می‌ پردازند، نقش شاهد ساکت را ایفا کند.»
بر اساس گزارش سازمان حقوق بشر ایران، آمار مدافعان حقوق بشر در ایران و به تبع آن آزارها علیه آنها در سال ۲۰۲۱ به طرز چشمگیری بالاتر از سال‌های قبل بوده و دلیل این افزایش رشد «جنبش دادخواهی» در ایران عنوان شده است.
همچنین تعداد قابل توجهی از مدافعان حقوق بشر که نامشان در گزارش سازمان حقوق بشر ایران آمده، شامل خانواده‌های داغدار و دادخواهی هستند که جمهوری اسلامی اعضای خانواده آنها را در جریان سرکوب اعتراضات آبان ۹۸ و شلیک موشک‌های سپاه به هواپیمای مسافربری ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین در دو سال گذشته کشته است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »