بنياد مسيحي ايرانيان
new

گزارش تصویری: آغاز بهار با روز جهانی رنگ

زمستان به پایان رسید. ۲۱ مارس به طور روز بهار روز جهانی رنگ نامگذاری شده است. حالا طبیعت با رنگهای بینظیرش دوباره بیدار کرد. دانستنی های از انواع رنگ ها و معانی آن ها.

چه تعداد رنگ وجود دارد؟

بنا بر تحقیقاتی که توسط سیستم های دیداری در حوزه نور انجام شده است حدود هزار طیف نور تاریک (رنگی که در تاریکی کامل به چشم ایجاد می شود) ، صد رنگ از رنگ سبز و صد رنگ از رنگ زرد – آبی دیده شده است. این بدین معنی است که در شرایط آزمایشگاهی حدود ۱۰ میلیون رنگ دیده شده است. چشم انسان بیش از ۷ میلیون رنگ را نمی توان تشخیص داد.

رنگهای اصلی ، فرعی و ترکیبی

رنگ های خاص به سزایی در طبیعت و زندگی بشر دارند و به همین دلیل از سال ۲۰۸۸ روز اول بهار روز جهانی رنگ نامگذاری شده است. رنگ قرمز ، زرد و آبی رنگ نام اصلی و سبز ، نارنجی و بنفش به رنگهای فرعی معروف هستند. رنگهای ترکیبی شامل ۱۲ رنگ “زرد – نارنجی” ، “قرمز- نارنجی” “قرمز-بنفش” “آبی – بنفش” ، “آبی – سبز” و “زرد- سبز” ایجادشوند.

رنگ‌آمیزی بدن

از دهه ۶۰ میلادی رنگ آمیزی بدن بخشی از “Body-Art” شده است که در آن “بدن انسان به عنوان رسانه رسانه ، ابزار و سوژه هنر” تنظیم شده است. در سال ۲۰۰۱ “آلکس بارن‌درگت” (Alex Barendregt) در اتریش “اتحادیه اروپایی نقاشان بدن” را بنیانگذاری کرد.

سابقه رنگ‌آمیزی بدن

رنگ آمیزی بدن (Bodypainting) در جوامع بشری سابقه چند هزار ساله دارد. در میان انسانهای ابتکاری نقاشی و رنگ آمیزی تن و چهره ، کاربردهایی چون زینت ، استار ، جنگ ، عزاداری ، تعیین جایگاه اجتماعی یا دورکردن ارواح خبیثه و اجنه را داشته است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »