بنياد مسيحي ايرانيان
new

گزارش تصویری؛ ادامه تلاش برای مهار آتش در نقاط مختلف جنوب اروپا

آتش‌سوزی‌های مهیب در نقاط مختلف جنوب اروپا که از مناطق گردشگری محسوب می‌شوند همچنان ادامه دارد؛ از جمله در یونان، ترکیه و ایتالیا. مأموران و امدادگران همچنان در تلاش‌ برای مهار آتش هستند.
یونان
یونان از جمله کشورهایی است که از گرمای شدید رنج می‌برند. نقاط مختلف این کشور دچار آتش‌سوزی‌های مهیب شده که هنوز هم مهار نشده‌اند، از جمله در منطقه پلوپونز.
تصویری از تلاش مأموران برای مقابله با حریق در نزدیکی روستای لامپیری واقع در غرب پاتراس در یونان.
به گزارش رسانه‌های خبری روز یکشنبه دهم مرداد (اول اوت) بیش از ۳۰۰ مأمور آتش‌نشانی در نقاط مختلف شبه‌جزیره پلوپونز در تلاش برای اطفای حریق بودند. گفته می‌شود که از روز شنبه ۵۸ نقطه این شبه‌جزیره دچار آتش‌سوزی‌ شده‌اند.
ترکیه
سواحل جنوب ترکیه در آنتالیا که از نقاط محبوب گردشگران است، چندین روز است که شاهد آتش‌سوزی‌های مهیب هستند. شبکه سی‌ان‌ان ترک گزارش داده که یکی از محله‌های بدروم کاملا تخلیه شده و مأمورن ۵۴۰ نفر را با قایق به نقاط امن منتقل کرده‌اند.
آتش‌نشانان در این میان توانسته‌اند بسیاری از آتش‌سوزی‌ها را مهار کنند. در عین حال اعلام شده که از آغاز آتش‌سوز‌ی‌ها در ترکیه تا کنون ده نفر جان خود را از دست داده‌اند
افزون بر تلفات جانی، خسارات شدیدی به طبیعت و محیط زیست ترکیه وارد شده و بخش‌های وسیعی از جنگل‌ها طعمه آتش شده‌اند.
اتحادیه اروپا برای کمک به ترکیه در مقابله با آتش‌سوزی‌ها دو هواپیمای ویژه اطفای حریق به این کشور فرستاده است. اخیرا نیز کشورهای روسیه، اوکراین، ایران و جمهوری آذربایجان نیروهای کمکی به ترکیه اعزام کرده و شماری تجهیزات در اختیار این کشور قرار دادند.
ایتالیا
مقامات ایتالیا اعلام کرده‌اند که بیش از ۸۰۰ مورد آتش‌سوزی در نقاط مختلف این کشور روی داده که تنها ۲۵۰ مورد آن در جزیره سیسیل بوده است. مأموران می‌کوشند که با استفاده از هواپیماهای ویژه آتش را مهار کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »