بنياد مسيحي ايرانيان
new

گزارشی درباره سه تن از زندانیان آبان ۹۸ در زندان تهران بزرگ

وحید باقری متولد ۱۳۶۸ دارای دو فرزند، اهل یافت آباد تهران، محکوم به پنج سال حبس، اواخر خرداد برادرزاده اش را از دست داد. یک ماه پیش، برادرش فوت کرد. به‌ او، هیچگونه مرخصی تاکنون تعلق نگرفته است.
یک هفته پیش، وحید باقری را به دلیل حمایت از باقی زندانیان و نافرمانی مدنی در زندان، به سالن قرنطینه که دیوار به دیوار سالن ۹ میباشد، منتقل کردند و تا اکنون وی را به تیپ ۲ برنگردانده اند.
پیشتر، مجیدقره باغی، یکی دیگر از زندانیان آبان، به دلیل نافرمانی مدنی، از تیپ ۵ به تیپ ۴ که متعلق به تبهکاران است، منتقل شده بود.
– سیامک‌مقیمی متولد ۱۳۷۸، یکی دیگر از زندانیان‌ آبان۹۸ تیپ ۲ زندان تهران بزرگ میباشد. وی به پنج سال حبس محکوم شده است. پیشتر از اتهام محاربه، تبرئه شده بود. سیامک‌مقیمی، پرونده پزشکی دارد و نباید در زندان باشد. به گفته مادرش، پرونده بیماری سیامک ارائه داده شده، اما وی همچنان بدون توجه به بیماریش، در زندان میباشد. مادر سیامک‌مقیمی، مریض است و خودش نان آور خانه بوده اما اکنون در زندان، مجبور است کاراجباری کند.
– هادی خاتمیان، متولد ۱۳۵۴ مجرد، یکی دیگر از زندانیان آبان ۹۸ در تیپ ۲ زندان تهران بزرگ است. وی به ۳ سال و ۴ ماه حبس محکوم شده است. هادی خاتمیان، یک ماه پیش پدرش را از دست داد. به او مرخصی تعلق نگرفته است. مادرش ویلچرنشین است و مادرش برای ادامه زندگی، به پدرش وابسته بوده است.
پیشتر، کیانوش ولی اللهی و امیرحسین مرادی، از دیگر زندانیان آبان۹۸، پدرانشان را از دست دادند، اما به آنها مرخصی تعلق نگرفت تا در مراسم خاکسپاری حضور داشته باشند.
ارسالی(نگار جوکار)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »