بنياد مسيحي ايرانيان
new

گزارشی تکان دهنده درباره یک خانواده پناهجوی کُرد در یونان

گزارش کامل و تکاندهنده از وضعیت این پناهجوی کرد ایرانی بنام #سردار_ابراهیم_نژاد که در شرایطی مافوق طاقت انسانی در بازداشت در کمپی در #یونان بسر می برد

همسر و دو دختر ۴ و ۷ ساله مهری نبی‌زاده، پناهجوی اهل سردشت که هفته گذشته در مسیر رفتن به کشور یونان جانش را از دست داد، هم‌اکنون در وضعیت نامناسب روحی در قرنطینه کمپ “فلایکو” واقع در کشور یونان نگهداری می‌شوند.

سردار ابراهیم‌نژاد، پدر خانواده در این خصوص گفت: “ در مسیر خشکی مابین ترکیه و یونان همسرم از شدت خستگی مفرط قادر به پیاده روی نبود و افرادی که در این مسیر همسفر ما بودند، ما را همکاری نکرده و تنها گذاشتند و در نهایت همسرم دچار ایست قلبی شد و جلوی چشم خودم و فرزندانم جانش را از دست داد”.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: “ من بیش از دو ساعت جسد همسرم را کول کردم و همراه با دو دختر خردسالم گریه کنان در جنگل‌های یونان پیاده روی کرده‌ایم تا به فردی رسیده‌ایم وپلیس را مطلع کرده است”.

آقای ابراهیم‌نژاد همچنین اظهار داشت که پس از مطلع شدن پلیس جسد همسرم را به سردخانه ‌یکی از بیمارستان‌ها برده و من و دو کودک خردسالم را بازداشت کردند و هم‌ اکنون در کمپ فلایکو نگهداری می‌شویم و می‌گویند تا پایان اتمام دوره ۱۴ روزه قرنطینه اجازه دیدن جسد همسرت را ندارید.

وی از تمام سازمان‌های حقوق بشری و نهادهایی که در امور پناهجویان فعالیت می‌کند درخواست دارد که برای انتقال جسد همسرش به شهر زادگاهش یعنی سردشت و همچنین انتقال فرزندانش به کشور سوم با آنها همکاری کنند و مانع از دیپورت آنها به ترکیه شوند. (نقل از هه‌نگاو)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »