بنياد مسيحي ايرانيان
new

گرسنگی جان ۴۰۰ هزار نفر از شهروندان اتیوپی را تهدید می‌کند

دولت اتیوپی اعلام آتش‌بس یک جانبه کرده است. سازمان ملل از شورشیان تیگرای نیز خواسته به رویارویی نظامی پایان دهند. گفته شده است که تعلل در پذیرش آتش‌بس می‌تواند جان صدها هزار نفر را به مخاطره بیاندازد.
شمار کسانی که از گرسنگی مفرط در تیگرای رنج می‌برند، به‌رغم اعلام آتش‌بس از سوی دولت اتیوپی افزایش یافته است.
بر اساس آمار و اطلاعات منتشر شده از سوی رامش راجاسینگهام، رئیس دفتر کمک‌های اضطراری سازمان ملل خطر گرسنگی مستمر جان بیش از ۴۰۰ هزار نفر از ساکنان تیگری را تهدید می‌کند.
افزون بر آن گفته شده است که احتمال گرسنگی حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دیگر نیز در اتیوپی منتفی نیست. این در حالی است که برخی از منابع شمار کسانی که دچار گرسنگی مفرط شده‌اند را بیش از آن اعلام کرده‌اند.
شورای امنیت سازمان ملل در همین رابطه تشکیل جلسه داده است. شورای امنیت از طرفین درگیر در جنگ اتیوپی درخواست کرده است به تبادل آتش پایان داده و امکان امدادرسانی به ساکنان تیگری را فراهم سازند.
باید یادآور شد که درگیری بین دولت اتیوپی و شورشیان وابسته به جبهه آزادی‌بخش مردم تیگرای در ماه نوامبر سال گذشته آغاز شد.
گفته می‌شود که در بین اعضای شورای امنیت سازمان ملل، اتفاق نظر درباره اوضاع اتیوپی مشاهده نمی‌شود.
کشورهای آفریقایی به بحران سیاسی در اتیوپی به عنوان یک موضوع داخلی آن کشور نگاه کرده و از کشورهای دیگر درخواست کرده‌اند از دخالت در امور داخلی آن کشور بپرهیزند.
دو کشور صاحب حق وتو در شورای امنیت، روسیه و چین، نیز رویکرد مشابهی با کشورهای آفریقایی در قبال تحولات سیاسی در اتیوپی دارند. این در حالی است که سازمان ملل هرگونه تعللی در امدادرسانی به مردم اتیوپی را فاجعه‌بار ارزیابی می‌کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »