بنياد مسيحي ايرانيان
new

کیم جون اونگ، رهبر کره شمالی، آمریکا را تهدید کرد

کره شمالی به خاطر برنامه هسته‌ای خود در سطح بین‌المللی منزوی است. این کشور در دوره ترامپ روابط نزدیکی با آمریکا برقرار کرد. حال رهبر کره شمالی کمی قبل از پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ “بزرگترین دشمن” خود را تهدید می‌کند.
کیم جونگ اون در کنگره حزب حاکم کره شمالی تهدید کرده است که زرادخانه هسته‌ای کشورش را با کیفیت بالاتر گسترش خواهد داد. او گفت کره شمالی اکنون برنامه‌های ساخت یک زیردریایی هسته‌ای را تکمیل کرده و پیش‌نویس‌های مربوطه در مرحله بررسی نهایی هستند.
رهبر کره شمالی بازسازی زرادخانه و برنامه هسته‌ای خود را با خصومت آمریکا با کشورش توجیه کرد. کیم گفته است مهم نیست چه کسی در آمریکا قدرت را در دست داشته باشد، سیاست‌های راهبردی آن در قبال کره شمالی تغییری نمی‌کند.
به گفته کیم اولویت سیاست خارجی این کشور باید هدفش “آمریکا به عنوان بزرگترین دشمن و بزرگترین مانع توسعه کره شمالی” باشد و آینده روابط به این بستگی دارد که واشنگتن این برخورد خصمانه را کنار بگذارد.
به نوشته وبسایت “تاگس شائو” آلمان انتقاد کیم از “سیاست‌های خصمانه آمریکا” علیه کشورش تلاشی برای تحت فشار قرار دادن جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکاست که از ۲۰ ژانویه روی کار خواهد آمد.
در گذشته کیم جونگ اون بارها به بایدن حمله کرده است. کیم زمانی که بایدن معاون باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا بود او را “سگ هار” خواند. بایدن نیز در کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری خود حاکم کره شمالی را “جنایتکار” توصیف کرده است.
مذاکرات بین آمریکا و کره شمالی در مورد برنامه هسته‌ای آن از زمان نشست ناموفق کیم جونگ اون با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ویتنام در فوریه ۲۰۱۹ هیچ پیشرفتی نداشته است. کره شمالی به دلیل برنامه تسلیحات هسته‌ای خود همچنان در سطح بین‌المللی منزوی است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »