بنياد مسيحي ايرانيان
new

کوچ تبهکاران اینترنتی به پیام‌‌ رسان تلگرام

 

پیام رسان تلگرام بیش از پیش به پلاتفرمی برای تبهکاران در اینترنت تبدیل شده است. گزارش‌ها از افزایش کانال‌هایی که به عرضه مواد مخدر، سلاح و اسناد جعلی می‌پردازند حکایت دارند.
فایننشال تایمز و شرکت خدمات امنیت اینترنت “سایبر اینت” در گزارشی اعلام کرده‌اند که پیام‌ رسان تلگرام بیش از پیش به محل فعالیت تبهکاران تبدیل شده است.
براساس این گزارش شمار آدرس‌های ایمیل و رمزهای عبور به سرقت رفته که برای فروش در تلگرام ارائه شده‌اند در سال ۲۰۲۰ چهار برابر افزایش یافته است.
پیشتر چنین لیست‌هایی در “دارک‌ نت” به فروش می‌رسیدند. براساس این گزارش استفاده از پیام‌ رسان تلگرام برای تبهکاران در مقایسه با دارک‌نت آسان و ساده‌تر است.
اخیرا مجله تخصصی کامپیوتر “c’t” گزارش داد، کانال‌هایی که به عرضه مواد مخدر، سلاح و اسناد جعلی می‌پردازند، در تلگرام افزایش یافته است.
پیام رسان تلگرام مدتی است که در کانون انتقادها قرار گرفته است. این پیام رسان بندرت “محتوای مجرمانه” را پاک می‌کند.
شبکه تلگرام همچنین مورد علاقه و توجه “راست‌گرایان افراطی”، “طرفداران تئوری توطئه” و پس از پاندمی کرونا “مخالفان سیاست‌ های ضد کرونایی” قرار گرفته است.
تلگرام توسط دو برادر با نام‌ های پاول و نیکلای دورف به بازار آمد و تا آغاز سال ۲۰۲۱ بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال داشته است. این پیام‌رسان یک اپلیکشین رایگان است و هزینه‌های آن از طریق کمک‌های مالی تامین می‌شود.
امنیت تلگرام برای سازندگان آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در سال ۲۰۱۴ یک مسابقه برای یافتن “باگ” در پیام‌رسان تلگرام با جایزه ۳۰۰ هزار دلار اعلام شد که بدون برنده در فوریه سال ۲۰۱۵ پایان گرفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »