بنياد مسيحي ايرانيان
new

کوواکس یک میلیارد دوز واکسن به کشورهای محروم کمک کرد

طرح واکسیناسیون کوواکس رکورد میلیاردی را در تحویل واکسن کرونا به کشورهای فقیر شکست. بخش قابل توجه واکسن‌های این نهاد بین‌المللی توسط آلمان اهدا شده است. سال پیش آلمان ۱۰۳ میلیون دوز واکسن به کشورهای محروم اهدا کرد.
واکسن‌های اهدایی کوواکس به کشورهای فقیر از مرز یک میلیارد دوز گذشت. کوواکس نهاد هماهنگ‌کننده تهیه و توزیع واکسن کرونا زیر نظر سازمان جهانی بهداشت است که از اتحاد دولت‌ها، شرکت‌ها، بنیادها و سازمان ملل تاسیس شده است.
کوواکس اکنون به ۱۴۴ کشور واکسن کرونا ارسال کرده است. این نهاد به کشورهای فقیری واکسن اهدا می‌کند که پول لازم برای سفارش و خرید واکسن کرونا را ندارند. تا کنون این برنامه بیش از ۱۰ میلیارد دلار کمک مالی دریافت کرده است.
با این حال ست برکلی، مدیر اجرایی اتحاد جهانی واکسن و ایمن‌سازی گفته است، توزیع واکسن هنوز هم بسیار نابرابر است. به گفته برکلی، ۴۱ درصد از جمعیت جهان هنوز حتی یک دوز واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند.
او می‌گوید، هدف این بوده که حداقل ۴۰ درصد از جمعیت هر کشور در جهان تا پایان سال ۲۰۲۱ واکسینه شوند که در ده‌ها کشور این هدف عملی نشده است. برکلی در ژنو وعده داد برای پایان دادن به عدم تعادل در توزیع واکسن تلاش خواهد کرد.
در بسیاری از کشورهای آفریقایی کمتر از ۱۰ دوز واکسن به ازای هر ۱۰۰ نفر تا به امروز تزریق شده است.
برای مقایسه در کشور آلمان، طبق داده‌های سازمان جهانی بهداشت (WHO)، این میزان به ازای هر ۱۰۰ نفر ۱۸۵ دوز بوده است.
آلمان سال گذشته حدود ۱۰۳ میلیون دوز واکسن کرونا به کشورهای فقیر اهدا کرد. امسال نیز این کشور قصد دارد ۷۵ میلیون دوز واکسن کرونا اهدا کند.
سونیا شولتسه، وزیر همکاری‌های اقتصادی و توسعه آلمان در پارلمان این کشور گفت، اکنون بیش از سال گذشته به همبستگی نیاز است و برای مبارزه با بیماری کووید-۱۹ در سراسر جهان هرکاری را که لازم است باید انجام داد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »