بنياد مسيحي ايرانيان
new

کودک‌ مجرم محکوم به اعدام برای بار چهارم در سه هفته اخیر به انفرادی منتقل شد

سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرده است که آرمان عبدالعالی، کودک مجرم، برای چهارمین بار در سه هفته اخیر برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده است. به گزارش این سازمان، حکم او قرار است سحرگاه چهارشنبه ۱۲ آبان ماه در زندان رجایی‌شهر اجرا شود.
آرمان عبدالعالی به اتهام قتل دوست‌ دخترش، غزاله شاکر در اسفند ۹۴ و زمانی که ۱۷ سال بیشتر نداشت، محاکمه و به اعدام محکوم شده است.
بر اساس سیزدهمین گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران که فروردین امسال منتشر شد، در سال ۲۰۲۰، ایران «تنها کشوری بود که اعدام کودک‌ مجرمان را ادامه داده است» و دست‌ کم «چهار کودک‌ مجرم» در میان افراد اعدام‌شده در این سال بوده‌اند.
بابک پاک‌ نیا، وکیل آقای عبدالعالی ۲۵ مهر، تصویری از نامه درخواست وکلای قبلی و فعلی او خطاب به رئیس قوه قضاییه را مبنی بر توقف اجرای حکم قصاص، در توییتر منتشر کرده است.
در این نامه، وکلای آقای عبدالعالی با توجه به «ایرادات شرعی و قانونی» از جمله «شهادت کتبی اخیر چند نفر از اهالی زاهدان مبنی بر رویت» خانم غزاله شاکر و «فاسد بودن اقاریر» متهم به‌ دلیل بازداشت انفرادی به مدت ۷۰ روز و پیدا نشدن جسد خانم شاکر و احتمال زنده بودن او، خواستار توقف فوری اجرای حکم قصاص شدند.
در همین رابطه عبدالصمد خرمشاهی، وکیل دیگر آقای عبدالعالی هم به خبرگزاری ایلنا گفت که «چون حیات و ممات غزاله مشخص نشده و یک در هزار بر فرض بسیار بعید اگر ایشان زنده باشد» در صورت قصاص موکل او و احتمال بازگشت خانم شاکر «امکان بازگشت این مجازات نیست» از خانواده خانم شاکر درخواست می‌شود از حق قانونیشان که قصاص است، بگذرند.
آقای عبدالعالی ابتدا در سال ۱۳۹۴ به اعدام محکوم شد. گزارشها حاکی است که دادگاه او را بر اساس اعترافاتش در زندان به اتهام قتل محکوم کرده اما خودش می‌گوید این اعترافات را تحت شکنجه و آزار از او گرفته‌اند و بعدا تمامی آن‌ها را پس گرفته است.
بر اساس گزارش‌ها قرار بود حکم اعدام آقای عبدالعالی ۲۱ مهر اجرا شود اما تا ۲۴ مهر به تعویق افتاد و اجرای این حکم در این روز هم بدون اعلام دلیل متوقف شد.
او ۲۵ مهر هم به سلول انفرادی منتقل شد اما این بار هم حکم متوقف شد. آقای خرمشاهی ۲۸ مهر اعلام کرد که : «ظاهرا این تعویق اجرای حکم اختصاص به آرمان نداشته است و حالت عمومی داشته و چند نفری که باید حکم اعدام برایشان اجرا می‌شد، اجرای حکمشان به تعویق افتاده است.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »