بنياد مسيحي ايرانيان
new

کودکان پناهجو “بزرگترین بازندگان پاندمی کرونا در آلمان”

در آستانه روز جهانی پناهندگان سازمان یاری‌رسانی به کودکان آلمان با بررسی وضعیت این کودکان در این کشور می‌گوید، آنها بزرگترین بازندگان پاندمی کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن بود‌ه‌اند.

فردا ۲۰ ژوئن روز جهانی پناهندگان است. سازمان یاری‌رسانی به کودکان آلمان به همین مناسبت با اشاره به وضعیت کودکان و نوجوانان پناهجو در این کشور اعلام کرده است که آنها بیشترین صدمه را در بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا دیده‌اند. به گفته رئیس این سازمان، این قشر از جامعه بازندگان اصلی پاندمی کرونا بوده‌اند.

با بسته شدن مهدکودک‌ها، مدارس و دبیرستان‌ها این کودکان و نوجوانان هم از قطار آموزش جا ماندند و هم از یادگیری زبان آلمانی.

درس خواندن در خانه برای این کودکان که خانواده‌هایشان عمدتا قادر به کمک در درس و مشق‌شان نیستند و از امکانات تکنیکی و دسترسی به اینترنت نیز محرومند، باعث شده است که آنها کاملا عقب بمانند.

این سازمان به دولت آلمان انتقاد می‌کند و می‌گوید، در دوران کرونا و جدل‌های بسیار بر سر بازگشایی مدارس و مهدکودک‌ها و در مباحثات پیرامون چگونگی تامین امکانات آموزشی برای کودکان و نوجوانان، فرزندان خانواده پناهجویان کاملا نادیده گرفته شده‌اند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »