بنياد مسيحي ايرانيان
new

کم هزینه ترین راه نجات میهن دربند، سراسری کردن اعتصابات کارگری و مزدبگیران همه مردمان ایران است.

بدنبال خیمه شب بازی انتخابات و انتصاب آیت اله اعدام، رئیسی جلاد، اعتصابات گسترده کارگری در ایران از شنبه ۲۹ خرداد با اعتراض کارگران بخش نفت و گاز و پتروشیمی آغاز شد و به مرور کارگران دیگر بخش‌ها نیز به آن پیوستند و کمپینی تحت عنوان «کمپین ۱۴۰۰» تشکیل شد که هر روز آمار بالایی از کارگران و کارکنان شرکت‌های دیگر به این کمپین می‌پیوندند و موج اعتصابات و اعتراضات در سراسر ایران بخوبی قابل مشاهده است.
کارگران سه شرکت «رادیوگرافی» وابسته به پالایشگاه آبادان، با اعلام همبستگی با دیگر کارگران اعتصابی سراسر ایران، به «کمپین ۱۴۰۰» پیوستند.
بنا به ارزیابی کارشناسان و فعالین مدنی و سیاسی، گسترده شدن دامنه اعتصابات کارگران صنعت نفت و پتروشیمی، به عنوان قلب تپنده اقتصاد و صنعت کشور و منبع اصلی تامین ارز برای حاکمیت، این اعتصابات توانایی بدل شدن به یکی از نقاط عطف تاریخ اعتراضات و اعتصابات کارگری را در بیش از چهار دهه گذشته داراست. تداوم و گسترش این اعتصابات می‌تواند تاثیری سریع و فلج‌کننده بر تمام بخش‌های کشور بگذارد. از همین رو، نگاه امنیتی حاکمیت در این حوزه بیشتر و پیچیده‌تر از تمام بخش‌های دیگر جامعه کارگری‌ست.
علاوه بر موارد فوق، کارگران شرکت‌های پیمانکاری «نیما آزمون»، «پیشتازان آریا» و «پیشگامان فنون پارس» نیز دست از کار کشیدند و از مطالبات سراسری کارگران در رابطه با شرایط کاری و دستمزدی حمایت کردند.
کارگران شرکت «پتروشیمی بوشهر» نیز با حمایت خود از کمپین ۱۴۰۰، همراهی خود را با اعتصابات سراسری کارگران در ایران اعلام کردند.
همزمان، کارگران پالایشگاه ماهشهر، نیروگاه رامین اهواز، شرکت ستاره نفت دماوند، نیروگاه بوستان و عسلویه، شرکت اندیکای صنعت آسیا، پارس کیهان، شرکت دیپلیمر عسلویه، نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه، کارگران پیمانکاری شرکت سازه فرافن قشم، کنسرسیوم «پروژه بیدبلند» بهبهان و کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران نیز خوشبختانه طی روزهای اخیر به دیگر کارگران و مزدبگیران اعتصابی پیوستند.
مهمترین خواسته کارگران ایران افزایش “حقوق ماهانه به ۱۲ میلیون تومان” ‌و همینطور “۲۰ روز کار ‌و ۱۰ روزاستراحت” به ویژه برای کارگران پروژه‌های دور افتاده بخش نفت ‌‌و حفاری است.
انحلال شرکت‌های پیمانکاری، دائمی شدن قراردادها، پرداخت دستمزدهای معوقه، ایمنی محیط کار و‌‌ پایان دادن به فضای امنیتی محیط کار از دیگر خواسته‌های کارگران عنوان شده است.
این کمپین سراسری حماسه واقعی حضور مردم را به نظام نشان داده و کلیت رژیم اسلامی را دچار وحشت و ترس از سرنگونی نموده است.
یکی از پر رنگترین مطالبات حق طلبانه و فریادهایی که از این اعتصابات سراسری بگوش می‌رسد این است؛ « ما خانواده های آبان ۹۸ از اعتصابات حمایت میکنم، چرا که به سرنوشت مشترکمان آگاهیم.»
این پیوستگی تاریخی اعتصابات کارگران صنعت نفت و پتروشیمی که با دیگر اقشار و بخش‌های مختلف جامعه انفجاری در سراسر میهن به چشم می‌خورد، این امیدواری بزرگ را در دل مردمان بجان آمده زنده کرده است که رئیسی جلاد، آخرین رئیس جمهور رژیم اسلامی باشد.
“حزب دمکرات مسیحی ایران” ضمن حمایت کامل از کمپین ۱۴۰۰ و تقدیر بسیار از کارگران مبارز و جسور اعتصابی در تمام بخش‌ها و نقاط مختلف کشور، آنها را به ادامه اعتصابات و اعتراضات فراخوانده و تشویق و ترغیب مینماید و معتقد است که راه نجات ایران از چنگال رژیم اهریمنی جمهوری اسلامی، سراسری کردن اعتصابات کارگری و مزدبگیران همه مردمان ایران است.
بهمین منظور از همه مردم ایران می خواهیم که با پیوستن به این اعتراضات و اعتصابات، و نیز پشتیبانی و حمایت همه جانبه ی خود از معترضین و اعتصابیون، کار پیروزی بر نمایش انتصابات رژیم را به پیروزی بر رژیم اسلامی تبدیل نمایند.
در روزهای اخیر اخبار دلگرم کننده ای دریافت کرده ایم مبنی بر اینکه کارگران نفت، گاز ، پتروشیمی ، برخی از رانندگان نفتکش ها، دامداران، دهقانان اصفهانی و گروه های بیشماری از کارگران بخش های کوچک صنعتی، کشاورزی، خدماتی، برای از بازنشستگان هواپیمایی ملی ایران، و کارمندان دیگر به صفوف اعتراض و اعتصاب پیوسته اند. پیام های حمایتی از سوی ده ها فدراسیون کشورهای مختلف جهانی در پشتیبانی از این اعتصابات ارسال شده است. دهها گروه اجتماعی و سندیکایی، کانون های صنفی معلمان، فرهنگیان و بازنشستگان از درون و بیرون کشور از اعتصابات حمایت کرده اند!
هم میهنان بیاییم گفتمان اعتصاب و اعتراض ها را به صدای واقعی دادخواهی مردم ایران تبدیل کنیم.
خامنه ای و رئیسی جنایتکار و مزدوران داخلی و خارجی شان از نتیجه شکست انتصابات خودشان شدیداً وحشت کرده اند. نیروهای قدس سپاه و نیروهای نیابتی آنها در منطقه، زیر شدید ترین حملات نظامی اسرائیل و آمریکا قرار دارند، بطوریکه همین دو روز پیش در خاورمیانه، و بویژه در خاک سوریه، بشدت در هم کوبیده شده اند.
هر چه دامنه اعتصاب ها و اعتراض ها را گسترش دهیم، ریزش نیروهای رژیم که از جنبش سبز و اعتراضات ۸۸ آغاز شده است، بیشتر و گسترده تر می‌شود!
فرصت طلایی اعتصاب ها و اعتراض های آغاز شده را از دست ندهیم.
از نظر حزب ما، در ایران آزاد فردا، اقتصاد باید در خدمت تعالی انسان باشد و نه انسان در خدمت اقتصاد. الگوی اقتصادی مورد نظر ما ترکیبی است از رشد و توسعه، نوآوری، رعایت محیط زیست، اشتغال، عدالت و تامین اجتماعی و بهروزی انسان ها ، با تکیه بر اقتصاد مبتنی بر اخلاق و انسانیت.
حزب ما تاکید دارد که اشتغال باید دارای دستمزدی باشد که بتواند نیازهای شاغلین را تامین نماید. اشتغال شهروندان باید داوطلبانه، با دستمزد مکفی، رعایت حقوق کار، پوشش تامین اجتماعی و نیز تامین کننده زمان آزاد برای رشد معنوی فرد باشد.
تشکیل شوراها و سندیکاهای کارگری و صنفی از حقوق اولیه و مسلم تمامی زحمتکشان، کارگران و مزدبگیران ایرانی خواهد بود.
لازم به ذکر است که هم میهنان عزیز در فضای مجازی با انتشار اخبار اعتصابات و اعتراضات کارگری می‌توانند از این کارگران و معترضین حمایت کرده و ضرب شستی به دولت جدید که با وجود رئیسی جنایتکار و عامل قتل عام ۶۷، بی تردید وحشی تر و سرکوبگرتر خواهد بود، نشان دهند.
با امید و ایمان به رهایی ایران و ایرانی.
آزادی و آبادی ایران در پرتو صلح، عدالت و محبت مسیح.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »