بنياد مسيحي ايرانيان
new

کمیسیون آزادی بین‌المللی مذهبی اقدامات اخیر ایران علیه بهائیان را محکوم کرد

کمیسیون ایالات متحده در امور آزادی مذهبی بین‌المللی تخریب خانه‌های شهروندان بهایی را در ایران محکوم کرد.
کمیسیون آزادی بین‌المللی مذاهب آمریکا در بیانیه‌ای تخریب خانه‌های شهروندان بهایی را در استان مازندران «به شدت محکوم» کرد و از دولت ایالات متحده خواست با اعمال تحریم علیه اشخاصی که مسئول آزار جامعه بهائیان در ایران هستند، آنها را نسبت به «اقدامات ظالمانه» خود پاسخگو کند.
روز دوشنبه، ۱۱ مرداد، در روستای روشنکوه ساری از توابع بخش چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران، منازل سه خانواده بهایی بدون ارائه حکم و یا اخطار قبلی، تخریب شد.
اکثر ساکنین روستای روشنکوه در استان مازندران پیرو دیانت بهایی هستند، همین موضوع در طی سالهای اخیر به اعمال تبعیضاتی به خصوص در حوزه ساخت و ساز در این روستا منجر شده بود با اینحال در آخرین اقدام، اداره کل منابع طبیعی استان مازندران با ادعای تصرف در اراضی جنگلی درباره زمین هایی که برخی از آنها بیش از ۷۰ سال قبل مورد بهره وری بوده اند خواستار تخریب تعدادی از منازل متعلق به بهاییان ساکن این روستا شده است.
باوجود زندگی ۳۰۰ هزار بهایی در ایران، جمهوری اسلامی آیین بهاییت را به رسمیت نمی‌شناسد و مقامات آن بارها بهاییان را «جاسوس و دشمن» خوانده‌ و در بیش از چهار دهه گذشته خانه و گورستانهای زیادی متعلق به یپروان آیین بهاییت را تخریب کرده اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »