بنياد مسيحي ايرانيان
new

کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران خواستار توقف اخراج محمد مساعد از ترکیه شد

محمد مساعد سال گذشته و امسال برنده جایزه معتبر خبرنگاران اقتصادی ایران شد
کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران (سی‌پی‌جِی) از مقامات ترکیه خواست تا فوراً روند اخراج محمد مساعد، روزنامه‌نگار تحقیقی ایرانی از ترکیه و بازگرداندن او به ایران را متوقف کنند.
سی‌پی‌جِی روز دوشنبه ۲۹ دی، در وب‌سایت خود نوشت آقای مساعد که از ایران به ترکیه وارد شده است، روز یک‌شنبه در تماسی اینترنتی با این کمیته از بازداشت خود توسط پلیس ترکیه در شهر مرزی وان خبر داده است.
این روزنامه‌نگار در یک سال گذشته به دلیل گزارش‌هایش درباره مفاسد اقتصادی، اعتراضات آبان‌ماه و انتقاد از عملکرد دولت در قبال کرونا دست‌کم دو بار بازداشت شد و در شهریور امسال نیز توسط دادگاه انقلاب اسلامی به ۴ سال و ۹ ماه حبس محکوم شد.
آقای مساعد روز یک‌شنبه در تماس با کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران گفته است پس از آن‌که مقام‌های قضایی او را برای رفتن به زندان احضار کردند او از ایران به ترکیه گریخته است.
این روزنامه‌نگار ایرانی در ادامه گفته است که پلیس ترکیه او را برای مداوا به بیمارستان دولتی «اوزآلپ» منتقل کرده و مأموران به او گفته‌اند که به زودی وی را تحویل پست مرزی ایران خواهند داد.
شریف منصور، هماهنگ‌کننده خاورمیانه و آفریقای شمالی کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران، در این باره گفت: «ما معتقدیم که محمد مساعد ترس به‌جایی از آزار و اذیت در صورت بازگشت به ایران دارد.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »