بنياد مسيحي ايرانيان
new

کمیته حفاظت از خبرنگاران در نیویورک خواستاری آزادی فوری امیرعباس آزرم‌ وند شد

کمیته حفاظت از خبرنگاران روز چهارشنبه اول شهریور از مقام‌های جمهوری اسلامی ایران خواست تا فورا امیرعباس آزرم‌ وند، خبرنگار اقتصادی، را آزاد کرده، اتهامات علیه او را پس بگیرد و اجازه دهند که او در کمال آزادی کار کند.
شریف منصور، هماهنگ‌ کننده امور خاورمیانه و شمال آفریقا کمیته حفاظت از خبرنگاران که مقر آن در نیویورک است، گفته است: «مقام‌های ایرانی باید فورا و بدون قید وشرط امیرعباس آزرم‌ وند، خبرنگار اقتصادی، را آزاد کنند».
او افزوده است: بازداشت روزنامه‌ نگاران به خاطر انجام وظیفه خود از سوی مقام‌های جمهوری اسلامی، «شکلی خشونت‌آمیز از سانسور است که باید پایان یابد».
آقای آزرم‌ وند خبرنگار روزنامه «گسترش صنعت» است که روز چهارشنبه در خانه والدینش از سوی ماموران امنیتی وزارت اطلاعات دولت ابراهیم رئیسی بازداشت و به محل نامعلومی برده شد.
هنوز اطلاعی از علت اصلی بازداشت این روزنامه‌ نگار در دست نیست ولی برخی فعالان حقوق کارگری گزارش داده‌اند که او به اتهام «تبلیغ علیه نظام» دستگیر و وسایل شخصی‌اش از جمله گوشی، لپ‌تاپ و کتاب‌هایش توسط ماموران امنیتی ضبط شده است.
کمیته حفاظت از خبرنگاران می‌ گوید که در ارتباط با وضعیت امیرعباس آزرم‌وند، ای‌میلی به مدیرمسئول روزنامه گسترش صنعت فرستاده ولی هنوز پاسخی دریافت نکرده است.
این کمیته همچنین به علیرضا میر یوسفی، مسئول رسانه‌ ای دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل، برای اظهارنظر در این مورد ای‌میل زده است ولی آن‌ها پاسخی نداده‌اند.
امیرعباس آزرم‌ وند سوم دی‌ پارسال نیز در جریان تجمع حمایت از کارگران مجتمع کشت‌ وصنعت نیشکر هفت‌ تپه در مقابل ساختمان وزارت دادگستری در تهران بازداشت و پس از ساعاتی آزاد شده بود.
این فعال کارگری سابقه بازداشت در دی ماه ۹۷ را هم دارد.
سرکوب روزنامه‌ نگاران در چهار دهه گذشته به رویه‌ای ثابت در برخورد مقام‌ های جمهوری اسلامی برای انتشار اطلاعات آزاد شده است، و به نظر می‌رسد با توجه به سابقه طولانی ابراهیم رئیسی در قوه قضائیه جمهوری اسلامی، برخورد وزارت اطلاعات دولت او با فعالان رسانه‌ ای و مدنی شدت بیشتری پیدا کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »