بنياد مسيحي ايرانيان
new

کلیسای کاتولیک استرالیا: دولت تعداد بیشتری از پناهجویان افغان را بپذیرد

کلیساهای کاتولیک استرالیا در یک بیانیه مشترک از دولت این کشور خواستند تا به‌عنوان وظیفه اخلاقی، ۲۰ هزار پناهجوی دیگر افغان را به این کشور منتقل کنند.
«محبت نیوز»- کنفرانس اسقف‌های استرالیا در بیانیه‌ای که به‌تازگی منتشر کرده‌اند، گفتند دولت استرالیا به‌دلیل حمایت افغان‌ها از نیروهای امنیتی این کشور در زمان ماموریتشان در افغانستان، باید تعداد بیشتری از پناهجویان افغان را بپذیرد. در این بیانیه آمده است: «وضعیت در افغانستان مستلزم پذیرش ویژه حداقل ۲۰ هزار تن دیگر است. ما در قبال کسانی که از نیروهای نظامی استرالیا به‌عنوان مترجم یا در مقام‌های دیگر حمایت کردند، وظیفه اخلاقی داریم.»
این بیانیه همچنین افزود پناهندگان و پناهجویانی که از آزار و اذیت، خشونت یا فقر تهدیدکننده زندگی فرار می‌کنند و افرادی که به‌دلیل تغییرات آب و هوایی آواره شده‌اند، خواهران و برادران ما هستند. کلیساهای کاتولیک همچنین از دولت استرالیا خواسته‌اند تا پناهجویان اوکراینی را که از این کشور فرار کرده‌اند نیز بپذیرد، زیرا آنان نیز به کمک و حمایت مشابه نیاز دارند. اسقف‌های این کلیساها خواستار ارزیابی مجدد و گسترده‌تر سیاست‌های پناهندگی در استرالیا شدند و گفتند افرادی که از خشونت یا آزار و اذیت فرار می‌کنند و نیاز اخلاقی به کمک‌های ما دارند، خواه با تعاریف قانونی پناهنده مطابقت داشته باشند یا نه، باید پذیرفته شوند. آن‌ها گفتند ما به یک سیستم عادلانه، انسانی و به‌موقع برای ارزیابی درخواست‌های پناهندگی پناهجویان نیاز داریم.
همچنان اتحادیه یهودیان استرالیا نیز از طرح کلیساهای کاتولیک این کشور برای پذیرش ۲۰ هزار افغان دیگر حمایت کرده است. هیئت نمایندگان یهودی نیوساوت ولز از درخواست برای پذیرش ویژه حمایت کرد و دارن بارک، مدیر عامل آن و پیتر ورتهایم، مدیرعامل شورای اجرایی یهودیان استرالیا، گفتند که آن‌ها کاملن موافق‌اند تا افغان‌های بیشتری به استرالیا منتقل شوند. دارن بارک به گاردین گفت ما کنفرانس اسقف‌های کاتولیک استرالیا را به‌دلیل بیانیه قدرتمندش که «ما یک خانواده انسانی هستیم» تحسین می‌کنیم و با تمام وجود موافقیم که هرکسی که از آزار و اذیت و خطر فیزیکی فرار می‌کند، مستحق کمک فوری است.
کلیساهای کاتولیک استرالیا این بیانه مشترک را پس از آن صادر کرد که دولت این کشور اعلام کرد برای ۴ سال آینده، استرالیا در حدود ۱۶۵۰۰ افغان را خواهد پذیرفت، اما اسقف‌های کلیسا می‌خواهند تا برنامه پذیرش افغان‌ها بیشتر و به‌سرعت انجام شود.(ایندیپندنت فارسی)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »