بنياد مسيحي ايرانيان
new

کشیش اوکراینی : تخریب کلیساهای ارتدوکس توسط روسها باور کردنی نیست .

نبرد برای کی‌یف در روستا‌هایی مانند لوکیانیوکا در جریان است، جایی که در تصاویر منتشر شده، دو تانک سوخته روسی و یک نفربر زرهی در نزدیکی یک کلیسای چوبی تاریخی ویران شده دیده می‌شود.
«محبت نیوز»- سربازان اوکراینی به خود می‌بالند که چگونه با قدرت نظامی مسکو مقابله کرده و دهکده‌ای کوچک را در ۷۰ کیلومتری شرق پایتخت بازپس گرفته‌اند.
دنباله‌ای از ویرانی گواهی بر وحشیانه بودن جنگ است، خانه‌ها و اتومبیل‌های ویران شده، و تبدیل شدن کلیسای چوبی قرن نوزدهم به انبوهی از خرابه‌ها.
آندری سمنیاک، ۳۷ ساله، یکی از ساکنان، در حالی که با همسرش نادیا زیر باران در روستا متروکه دوچرخه سواری می‌کند، ازجمله تنها ساکنان باقی مانده در روستا هستند.
نادیا می گوید: ترسناک بود. حالا بهتر است، دیگر گلوله باران نیست و روس‌ها رانده شدند.
تلاش مسکو برای محاصره کی‌یف متوقف شده است و دولت اوکراین می گوید که مجموعه‌ای از شهر‌ها و روستا‌ها را بازپس گرفته و روسیه نیز گفته است که حملات در اطراف پایتخت را کاهش خواهد داد. اما آزادی لوکیانیوکا بهای زیادی داشته است و کمابیش همه غیرنظامیان فرار کرده اند.
کلیسای معراج که در سال ۱۸۷۹ ساخته شد و از زمان بلشویک‌ها جان سالم به در برده، دیگر وجود ندارد. تخریب این کلیسای تاریخی توسط روسها برای کشیش ارتش اوکراین، نازاری هاهالیوک، غیرقابل توضیح و باور است، زیرا اوکراین و روسیه هر دو دارای ایمان مسیحی ارتدوکس هستند.
وی در حین بررسی ویرانه‌های کلیسا گفت: من احساس درد می کنم، این یک تراژدی دردناک است، این روزها با مشاهده چنین فجایعی احساس انحطاط روحی می کنم.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »