بنياد مسيحي ايرانيان
new

کشف ۵۰۰ ماینر استخراج بیت کوین در شهر ری

معاون استاندار تهران از کشف ۵۰۰ ماینر استخراج بیت کوین در شهر ری خبر داد. به گفته او، جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج بیت کوین در راستای کاهش مصرف برق صورت می‌گیرد.
حسین توکلی کجانی، معاون استاندار تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا اعلام کرد که ۵۰۰ ماینر استخراج پول مجازی بیت کوین یا رمزارز در شهر ری کشف و ضبط شده است.
به گفته او، در آخرین مورد ۱۵۰ ماینر در یک واحد مرغداری شناسایی شده و «اقدامات قانونی برخورد لازم» صورت گرفته است.
معاون استاندار تهران تاکید کرد که عمده فعالیت غیرمجاز استخراج بیت کوین در مراکزی رخ می‌دهد که تعرفه برق کشاورزی و صنعتی دارند، زیرا این مراکز از برق ارزان‌قیمت استفاده می‌کنند.
او تاکید کرد: «با توجه به شرایط کنونی، دستگاه‌های نظارتی بایستی جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج بیت کوین را در راستای کاهش مصرف برق در دستور کار قرار دهند».
تاکنون چندین سایت و رسانه داخلی از وجود شرکت‌های چینی در مناطق صنعتی رفسنجان و ارس برای استخراج بیت کوین خبر داده‌اند.
استخراج بیت کوین برق زیادی مصرف می‌کند، به همین دلیل برخی معتقدند که قطع ناگهانی برق در تهران به این موضوع مربوط است.
گفته می‌شود که تولید هر بیت‌کوین معادل مصرف سالانه ۲۴ خانه در تهران یا مصرف ۲۴ سال یک خانه در تهران برق مصرف می‌کند.
سود کلان
پیش‌تر روزنامه اعتماد به نقل از مصطفی رجبی‌مشهدی، نماینده رفسنجان در مجلس شورای اسلامی گزارش داده بود که یک‌هزار و ۶۲۰ مرکز غیرمجاز شناسایی شده است. به گفته او، ظرفیت برق این مراکز نزدیک به ۲۵۰ مگاوات است.
روزنامه اعتماد در گزارش خود نوشت، استخراج رمزارز با برق دولتی در حال حاضر ۳۶ میلیون تومان هزینه برمی‌دارد اما ارزش آن در بازار ۸۰۰ میلیون تومان است.
به نوشته این روزنامه، بزرگ‌ترین مرکز استخراج بیت‌کوین در کرمان هفت بیت‌ کوین استخراج می‌کند که سود آن رقمی حدود یک میلیارد و ۳۳۰میلیون تومان است.
گرفتن مجوز استخراج بیت کوین برای شرکت‌های ایرانی بسیار مشکل است و تا کنون تنها ۲۴ مزرعه توانسته‌اند مجوز بگیرند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »