بنياد مسيحي ايرانيان
new

کشته شدن یک سرباز افغان و زخمی شدن سه نفر دیگر در درگیری‌های اطراف فرودگاه کابل

نیروهای مسلح آلمان روز دوشنبه، یک شهریور از کشته شدن یک سرباز افغان و زخمی شدن سه نفر در پی درگیری‌ها در فرودگاه کابل خبر دادند.
به گزارش رویترز، ارتش آلمان تایید کرده است که درگیری‌های امروز بین نیروهای آمریکایی و آلمانی و نگهبانان افغان با مردان مسلح ناشناس در ورودی‌های شمالی فرودگاه کابل رخ داده است.
از زمان تصرف کابل، پایتخت افغانستان از سوی طالبان در ۲۴ مرداد، این فرودگاه و مناطق اطراف آن مملو از شهروندانی است که در تلاش برای خروج از این کشور هستند.
به گزارش سی ان ان، درگیری روز دوشنبه در پی شلیک یک تک‌تیرانداز در خارج از فرودگاه به سمت نگهبانان افغان در داخل فضای فرودگاه رخ داده، اما نیروهای آمریکایی در واکنش به این اقدام، به سربازان افغان شلیک کرده‌اند.
دو مقام ناتو در فرودگاه نیز اعلام کرده‌اند که وضعیت تحت کنترل است و همه درهای فرودگاه بسته شده است.
ارتش بریتانیا روز یکشنبه، ۳۱ مرداد اعلام کرده بود که شلیک‌های هوایی طالبان در کنار مردمی که سعی در فرار از کشور از طریق فرودگاه کابل را دارند، باعث فشار جمعیت برای گریز شده و در هجوم جمعیت ۷ نفر جان باخته‌اند.
روزنامه گاردین نیز از قول یک مقام ناتو گفته بود که دست‌کم ۲۰ نفر طی هفت روز در داخل و اطراف فرودگاه کابل جان خود را از دست داده‌اند.
ایالات متحده و آلمان هم روز شنبه، ۳۰ مرداد به شهروندان خود در افغانستان توصیه کردند که به دلیل خطرات امنیتی به این فرودگاه نروند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »