بنياد مسيحي ايرانيان
new

کشته شدن مصطفی نعیماوی با شلیک مستقیم ماموران امنیتی در شادگان

خبرهای رسیده حاکی از کشته شدن مصطفی نعیماوی با شلیک مستقیم ماموران امنیتی در اعتراضات به بی آبی در شادگان و تایید آن توسط فرمانداری شادگان است.
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، بامداد روز شنبه ۲۶ تیر۱۴۰۰، و در دومین روز اعتراضات مردم خوزستان به بی آبی، سدسازی و خشکاندن رودخانه ها و تالاب ها یک جوان معترض اهوازی بنام مصطفی نعیماوی با شلیک مستقیم ماموران امنیتی حکومتی به قتل رسید.
مصطفی نعیماوی حدودا ۲۶ ساله و از اهالی منطقه عباس آباد شهرستان شادگان بود.
به گفته منابع محلی وی با اصابت دو گلوله به ناحیه سینه در حالیکه همراه با دوستانش در تقاطع لاله درحال اعتراض به وضعیت بی آبی بودند به قتل رسیده است.
روز شنبه ۲۶ تیر امید صبوری سرپرست فرمانداری شادگان، گفت یک شهروند اهل شادگان در اعتراضات به بی آبی در خوزستان کشته شده است.
به گزارش خبرگزاری ایسنا او گفت جمعه ۲۵ تیر بر اثر تیراندازی «افراد فرصت طلب و اغتشاشگر» به سمت ماموران و تجمع کنندگان یک جوان ۳۰ ساله جان خود را از دست داد. او ادعا کرد مسببان این حادثه توسط نیروهای انتظامی و امنیتی شناسایی و دستگیر شدند»!.
این درحالی است که تمامی فیلمها و اسناد موجود نشان می دهد که ماموران امنیتی بصورت مسلح برای مقابله با تظاهرات کنندگان گسیل شده و اقدام به تیراندازی کرده اند.
شایان ذکر است روز گذشته استان دار خوزستان نیز کلیپ های ارسالی از اعتراضات را «جعلی» خوانده بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »