بنياد مسيحي ايرانيان
new

کرونا در جزیره لسبوس یونان

گروه‌های امدادگر می‌گویند از زمانی که مشخص شد یکی از اهالی جزیره لسبوس یونان به ویروس کرونا مبتلا شده است، نگرانی‌ها راجع به شیوع این بیماری در میان پناهجویان زیاد شده است زیرا بیم آن می‌رود که ممکن است بحث شیوع بیماری میان پناهجویان به مسیر خطرناکی کشیده شود و پناهجویان را در این ارتباط مقصر بدانند.

قرار است آلمان “شماری متناسب” از حدود ۱۵۰۰ کودک و نوجوانی را که در اردوگاه‌ها و مرز ترکیه و یونان سرگردانند، بپذیرد.

فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهوری آلمان می‌گوید وضعیت پناهجویان در اقامتگاه‌های یونان فاجعه بار است و به این خاطر او از اقدام آلمان و برخی دیگر از کشورهای اروپایی برای پذیرش تعدادی از پناهجویان کم سن و سال به آلمان استقبال می‌کند.

تر نهر، رئیس سازمان خیریه “کاریتاس” انتقاد کرده است که پذیرش ۱۵۰۰ نفر کم است. به گفته این مقام آلمانی پذیرش این افراد با توجه به وضعیت بهداشت در اقامتگاههای یونان هر چه سریع‌تر باید انجام بگیرد.

گونتر بورکهارت، رئیس گروه مدافع پناهجویان”پرو آزول” هم اعتراض کرده است که ۵۰۰ پناهجو در عرشه یک کشتی جنگی یونانی در وضعیتی غیر انسانی نگهداری می‌شوند. بسیاری از این پناهجویان خانواده‌هایی هستند که با فرزندان خردسال خود در کشتی نگهداری می‌شوند. پروآزول از آلمانی‌ها خواسته است که با پناهجویان گرفتار در یونان اعلام همبستگی کنند.

ه نوشته هفته‌نامه اشترن آلمان در مرز ترکیه و یونان حدود ۱۰ تا ۲۰ هزار پناهجو منتطر ورود به یونان هستند. در کمپ‌های پناهندگی یونان نیز بیش از ۴۰ هزار نفر نگهداری می‌شوند. به نوشته اشترن آلمان ظرفیت پذیریش ده‌ها هزار پناهجو را دارد.

اشترن تاکید می‌کند که آلمان در وهله اول می‌تواند ۲۵ هزار پناهجو را به صورت عاجل بپذیرد. ایالت‌های آلمان نیز ظرفیت پذیرش بیش از ۴۰ هزار پناهجو را دارند. اما سیاستمداران آلمانی بیم دارند که ورود پناهجویان در شرایط کنونی به آلمان می‌تواند به تقویت احزاب درست راستی  بیانجامد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »