بنياد مسيحي ايرانيان
new

کرونا در ایران؛ واکسیناسیون کند گروه سنی ۸۰ به بالا

قرار بود ظرف یک هفته گروه سنی ۸۰ به بالا واکسینه شود اما بسیاری کهنسالان و همراهان آنها مدت‌ها در صف انتظار می‌مانند. آخرین آمار وزارت بهداشت حاکی از مرگ ۳۴۹ بیمار در یک شبانه‌روز است. ۱۰۲ شهر در وضعیت قرمز قرار دارند.

وزارت بهداشت ایران می‌گوید در شبانه‌روز گذشته ۳۴۹ بیمار کرونا جان ‌باخته‌اند و ۱۰۲ شهر در وضعیت قرمز قرار دارند. هم‌زمان واکسیناسیون گروه سنی ۸۰ به بالا در بسیاری محله‌ها با فرسایش و انتظار در صف‌های طولانی انجام می‌گیرد.

وزارت بهداشت با اعلام این ارقام، شمار جان‌باختگان کرونا در شبانه‌روز گذشته را ۳۴۹ نفر عنوان کرد. در همین فاصله زمانی، ۱۵هزار و ۸۷۲ بیمار جدید شناسایی شده‌اند که دو هزار و ۴۴۹ نفرشان بستری شده‌اند.

به این ترتیب مجموع جان‌باختگان بیماری کووید ۱۹ به ۷۳هزا و ۵۶۸ نفر رسید.  تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها نیز پنج هزار و ۴۹۹ نفر اعلام شده است.

مرور آمارهای وزارت بهداشت نشان می‌دهد که در  ده روز گذشته، طی هر ساعت ۷۲۷ شهروند به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، ۶۱۳ نفر بهبود یافته‌اند و ۱۵ نفر درگذشته‌اند.

در این میان، خانواده‌ها از کندی و بی‌نظمی در واکسیناسیون سالخوردگان و کمبود واکسن شکایت می‌کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »