بنياد مسيحي ايرانيان
new

کرونا در ایران؛ هشدار درباره افزایش مرگ و میرها

سخنگوی وزارت بهداشت ایران شرایط کرونا در کشور را همچنان “شکننده” دانست و گفت که در این شرایط نباید دچار “خوش‌بینی کاذب” شد. مجموع جان‌باختگان کرونایی در ایران اکنون به ۵۷ هزار و ۲۲۵ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران در گزارش روز جمعه سوم بهمن (۲۲ ژانویه) گفت تجربه مبارزه با بیماری کووید-۱۹ نشان می‌دهد که رابطه مستقیم میان کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و افزایش موارد بستری روزانه ناشی از بیماری و به دنبال آن افزایش مرگ و میر ناشی از آن وجود دارد.

این مقام وزارت بهداشت هشدار داد که “وضعیت بیماری در کشور به هیچ وجه به ثبات نرسیده و همچنان شکننده و ناپایدار” است بنابراین به هیچ وجه نباید دچار خوش‌بینی کاذب شد.

سخنگوی وزارت بهداشت با استناد به تازه‌ترین آمار از شناسایی شش هزار و ۳۰۵ بیمار جدید کرونایی و فوت ۷۵ نفر در ظرف ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

طبق گفته این مقام وزارت بهداشت مجموع بیماران کووید-۱۹ اکنون در ایران به یک میلیون و ۳۶۰ هزار و ۸۲۵ نفر رسیده و مجموع جان‌باختگان نیز از مرز ۵۷ هزار نفر گذشته است.

به گفته سیما سادات لاری چهار هزار و ۱۳۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید بیماری و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »