بنياد مسيحي ايرانيان
new

کرونا در ایران؛ نگرانی از پیامد فستیوال فجر و تعطیلات بهمن ماه

برگزاری فستیوال فیلم فجر با وجود بحران کرونا و احتمال افزایش تردد در روزهای تعطیل بهمن ماه نگران‌کننده است. معاون کل وزیر بهداشت می‌گوید طی دو هفته گذشته تعداد شهرهای پرخطر افزایش و شمار شهرهای کم‌خطر کاهش یافته است.

سخنگوی وزارت بهداشت جمعه ۱۷ بهمن ماه اعلام کرد که در شبانه روز گذشته هفت هزار و ۶۰ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ در ایران شناسایی شده و ۸۰ نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته سیما سادات لاری در ۲۴ ساعت گذشته ۶۷۵ نفر به دلیل ابتلا به کووید۱۹ بستری شده‌اند و در مجموع سه هزار و ۸۱۹ نفر از مبتلایان در وضعیت شدید بیماری و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

موج سوم شیوع کرونا در ایران از ابتدای مهرماه آغاز شد و برخلاف دو موج قبلی بسیار طولانی‌تر بود و مبتلایان و قربانیان بیشتری داشت.

در هفته‌های گذشته روند پاندمی با نوسان‌هایی کاهشی بوده اما در روزهای اخیر وضعیت در برخی استان‌ها به صورتی تغییر کرده که بسیاری از مسئولان نسبت به خطر آغاز موج چهارم هشدار می‌دهند.

گذشتن تعداد مبتلایان از مرز هفت هزار پس از ۴ هفته

در شبانه روز گذشته برای دومین روز پیاپی از حدود چهار پیش به این سو، تعداد مبتلایان از مرز هفت هزار نفر گذشت و شمار قربانیان ۱۴ نفر بیش از روز قبل بود.

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت چهارشنبه شب در یک پیام توئیتری با اشاره به رو به افزایش بودن موارد بستری در برخی استان‌ها از دو برابر شدن تعداد شهرهای در وضعیت نارنجی (پرخطر) خبر داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »