بنياد مسيحي ايرانيان
new

کرونا در ایران؛ ممنوعیت پنج روزه سفرهای بین‌استانی

آمار مرگ و میر کرونا در ایران نزولی است اما ۱۳ شهر در وضعیت قرمز، ۲۱۴ شهر در وضعیت نارنجی و ۲۲۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند. سفر بین‌استانی پنج روز ممنوع شده و تخلف از آن جریمه‌ای یک میلیونی و ۵۰۰ هزارتومانی خواهد داشت.

ستاد ملی کرونا تردد بین استانی در سراسر ایران در کلیه شهرهای قرمز، نارنجی و زرد را برای پنج روز ممنوع اعلام کرد. طبق این تصمیم، خروج خودروها با پلاک بومی و ورود با پلاک غیربومی به این شهرها از ۱۲ تا ۱۷ خرداد ممنوع خواهد بود.  پلیس راهور ناجا اعلام کرد که تخلف از این امر در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی و زرد پانصدهزار تومان جریمه دارد.

شهرهایی در وضعیت قرمز یا پرخطر  قرار دارند که به ازای هر ۱۰۰هزار نفر، ده بیمار بستری داشته باشند. شاخص شهرهای نارنجی و زرد به ترتیب شش و چهار بستری به ازای هر ۱۰۰هزار نفر است.

اعلام شده که محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا سه بامداد نیز در همه شهرهای ایران ادامه خواهد داشت.

این مصوبه در حالی اعلام شده که شیب ابتلا و مرگ و میر کرونا در آمارهای رسمی به شکل محسوسی کم شده است.

روز چهارشنبه ۱۲ خرداد، روابط عمومی وزارت بهداشت از مرگ ۱۶۱ نفر در شبانه روز گذشته بر اثر کرونا خبر داد.

 

تعداد مبتلایان شناسایی شده در همین بازه زمانی نیز ۱۱هزار و ۶۲۰ نفر اعلام شد.

از این تعداد ۱۵۲۷ نفر در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند و مجموع جان باختگان به ۸۰هزار و ۴۸۸ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت ایران می‌گوید تا کنون سه میلیون و ۹۱۲هزار و ۷۸۹ نفر دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌‌ و پانصد هزار و ۱۱۷ نفر هم دوز دوم را زده‌اند.

یک ماه قبل، حسن روحانی وعده کرده بود که تا پایان تیر ۱۳ میلیون نفر در ایران واکسینه شوند.

واکسیناسیون در ایران ۲۱ بهمن با تعداد محدودی واکسن روسی “اسپوتنیک وی” آغاز شد. از آن زمان وعده‌های دولت برای تامین واکسن و سرعت گرفتن واکسیناسیون به میزان ناچیزی تحقق یافته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »