بنياد مسيحي ايرانيان
new

کرونا در اروپا؛ اسپانیا تزریق دومین واکسن تقویتی را آغاز می‌کند.

کرونا دوباره در اروپا همه را نگران کرده است. اسپانیا در حال برنامه‌ریزی برای تزریق دومین واکسن تقویتی است. وزیر بهداشت آلمان به مردم توصیه کرده است به زدن ماسک ادامه دهند. ایتالیا مقررات مربوط به زدن‌ماسک را تمدید کرد.
لغو بسیاری از محدودیت‌های کرونایی، از جمله زدن ماسک، در کنار افزایش تردد و تماس‌های شهروندان، زمینه مساعدی برای شیوع دوباره کرونا فراهم آورده است. اما دولت‌ها نیز برای مقابله با مشکلات به فکر چاره‌جویی افتاده‌اند.
اسپانیا می‌خواهد تا پائیز ۲۰۲۲ واکسن کافی برای کل جمعیت خود فراهم کند تا دومین واکسن تقویت‌ کننده را برای مقابله با کرونا موجود باشد.
کارولینا داریا، وزیر بهداشت اسپانیا به شبکه تلویزیونی “لا سکستا” گفت کمیسیون بهداشت عمومی تصمیم گرفته است دومین واکسن تقویت ‌کننده تزریق شود.
به گفته وزیر بهداشت اسپانیا واکسن‌های تقویت‌کننده با جدیدترین گونه‌های ویروس کرونا سازگار هستند و گروه‌های در معرض خطر مانند افراد مسن یا افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف می‌توانند واکسن تقویتی را هم اکنون تزریق کنند.
واکسیناسیون عمومی در اسپانیا در سطحی بسیار بالا انجام گرفته و اعتراض گسترده‌ای هم علیه کمپین واکسیناسیون وجود نداشته است. زدن ماسک در وسایل حمل و نقل عمومی و همچنین در مراکز بهداشتی و خانه‌های سالمندان اسپانیا اجباری است.
وزیر بهداشت اسپانیا گفته است بیش از ۹۲ درصد افراد بالای ۱۲ سال در این کشورواکسینه شده‌اند. در گروه سنی ۷۰ به بالا نیز تا همین مقدار دومین واکسن تقویتی تزریق شده است.
وضعیت کرونا در آلمان
در آلمان نیز ابتلا به کرونا به گونه‌ای چشمگیر رو به افزایش است. متخصصان و وزیر بهداشت آلمان شهروندان را به رعایت تدابیر و اقدامات احتیاطی فرامی‌خوانند.
کمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان (STIKO) در حال حاضر تزریق دومین واکسن تقویتی را برای گروه‌های در معرض خطر توصیه می‌کند.
کارل لاوترباخ، وزیر بهداشت آلمان چهارشنبه ۱۵ ژوئن به شهروندان توصیه کرد به دلیل افزایش شمار مبتلایان به کرونا چهارمین واکسن خود را بزنند.
ایتالیا زدن ماسک را تا سپتامبر تمدید کرد
ایتالیا هم مانند آلمان و اسپانیا زدن ماسک را در وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، مترو و قطار اجباری کرده است. دولت این کشور مقررات مربوط به زدن ماسک را تا پایان سپتامبر تمدید کرد. طبق این مقررات زدن ماسک در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و خانه سالمندان اجباری است.
از سوی دیگر مقررات استفاده از ماسک در سینماها، تئاترها و مسابقات ورزشی در اماکن سرپوشیده با وجود رشد ۳۲ درصدی ابتلا به کرونا در این کشور لغو شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »