بنياد مسيحي ايرانيان
new

کرونا در آمریکا: احتمال واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال بیشتر می‌ شود

دولت آمریکا امیدوار است به زودی کارزار واکسیناسیون گسترده‌ ای را برای تقریبا ۲۸ میلیون کودک ۱۱-۵ ساله آغاز کند. کارشناسان معتقدند، مزایای واکسیناسیون کووید-۱۹ از خطرات و اثرات جانبی ابتلا به این بیماری بیشتر است.
احتمال صدور مجوز برای واکسن بیون‌ تک-فایزر به منظور واکسیناسیون کودکان پنج تا یازده ساله در آمریکا بیشتر می‌ شود.
سازمان غذا و دارو آمریکا روز سه شنبه (۲۶ اکتبر) صدور مجوز اضطراری برای این گروه سنی را توصیه کرد. کارشناسان این سازمان با تأکید بر این مسئله که “ویروس کرونا برای کودکان هم خطرناک است”، معتقدند که مزایای واکسیناسیون به وضوح از خطرات و اثرات جانبی احتمالی آن بیشتر است.
پتر مارکس، یکی از کارشناسان سازمان غذا و دارو آمریکا با اشاره به اینکه “کوچکترها هم از کووید -۱۹ در امان نیستند”، می‌ گوید، در این گروه سنی در آمریکا ۱/۹ میلیون مورد ابتلا به کرونا به ثبت رسیده است که بیش از ۸۳۰۰ مورد در بیمارستان بستری شده‌اند. به گفته این کارشناس، یک سوم از بستری‌ شدگان در بخش مراقبت‌ های ویژه تحت درمانند و حدود ۱۰۰ مورد مرگ هم به ثبت رسیده است.
کارشناسان همچنین استدلال می‌ کنند که خطر التهاب عضله قلب در نتیجه واکسیناسیون، به مراتب از خطرات ابتلا به ویروس کرونا کمتر است. میوکاردیت (التهاب عضلات قلب) به عنوان یکی از عوارض جانبی بسیار نادر واکسن بیون‌ تک-فایزر شناخته می‌ شود.
آماندا کوهن، یکی از کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا می‌ گوید: «وقتی می‌ شنوم که بچه‌ ها به دلیل ابتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌ شوند، که با عوارض طولانی مدت این بیماری دست به گریبان هستند و اینکه در اثر ابتلا به کرونا می‌ میرند، برای من کاملا واضح است که فواید واکسن برای این گروه سنی بیشتر از خطرات آن است.» کوهن و ۱۶ متخصص دیگر از کمیسیون کارشناسی، با صدور مجوز اضطراری واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۱ ساله موافق‌اند.
تأیید رسمی مجوز واکسیناسیون برای گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال، برعهده سازمان غذا و داروست. این سازمان به طور معمول از توصیه‌ های کمیسیون کارشناسی پیروی می‌ کند. پس از تأیید رسمی، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا، توصیه واکسیناسیون مربوطه را رسما اعلام کند. کمیسیون کارشناسی مستقر در این مرکز روز دوم و سوم نوامبر این موضوع را بررسی خواهد کرد.
دولت آمریکا امیدوار است به زودی کارزار واکسیناسیون گسترده‌ ای را برای تقریبا ۲۸ میلیون کودک ۱۱-۵ ساله آغاز کند. قرار است که کودکان این گروه سنی در دو نوبت واکسینه شوند؛ هر دوز، ده میکروگرم. دوز عادی ۳۰ میکروگرم است.
شرکت فایزر می‌ گوید، ایمنی در برابر کووید- ۱۹ پس از واکسیناسیون در گروه سنی ۱۱-۵ ساله‌ها ۹۰/۷ درصد خواهد بود.
در آمریکا واکسن فایزر در حال حاضر برای گروه سنی از ۱۲ سال دارای مجوز اضطراری و برای گروه سنی از ۱۶ سال به بالا دارای مجوز کامل رسمی است. بیون‌تک و فایزر در اتحادیه اروپا هم برای واکسیناسیون گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال درخواست مجوز کرده‌اند.
در آمریکا تاکنون نزدیک به ۶۰ درصد از کل جمعیت این کشور به طور کامل در برابر کرونا واکسینه شده‌ اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »