بنياد مسيحي ايرانيان
new

کرونا در آلمان؛ ۵ /۱ میلیون روز مرخصی برای نگهداری کودکان

جمع بزرگی از شاغلان آلمان در موج سوم پاندمی کرونا برای نگهداری از کودکانشان مرخصی استعلاجی گرفته‌اند. بسته بودن مدرسه‌ها و مهدکودک‌ها برای اغلب خانواده‌های آلمانی به یک چالش بزرگ تبدیل شده بود.

ا فروکش کردن اوج موج سوم پاندمی کرونا در آلمان محدودیت‌ها بسیار کاهش یافته، مدرسه‌ها و مهدکودک‌ها بازگشایی شده‌اند و استفاده از ماسک، جر در موارد معدود مانند مکان‌های سربسته اجباری نیست.

تا مدتی پیش وضعیت کاملا متفاوت بود و به خاطر بسته بودن مهدکودک‌ها و مدرسه‌ها شهروندان آلمانی، به خصوص شاغلان برای نگهداری از کودکان با معضل بزرگی روبرو بودند.

خبرگزاری آلمان پنج‌شنبه ۱۷ ژوئن با استناد به آمار شرکت‌های بیمه گزارش داد والدین در آلمان تنها در فاصله ماه‌های ژانویه و مه یک و نیم میلیون روز مرخصی استعلاجی گرفته‌اند.

۶۰۰ هزار تقاضای دریافت کمک هزینه

چهار موسسه اصلی بیمه در آلمان می‌گویند در این بازه زمانی ۶۰۰ هزار تقاضای دریافت کمک هزینه بیماری کودکان ارائه شده و والدین به طور میانگین دو تا سه روز در ماه برای نگهداری از فرزندانشان مرخصی گرفته‌اند.

به طور معمول شاغلان در آلمان می‌توانند در صورت بیماری کودکانشان تعداد مشخصی روز در سال مرخصی استعلاجی بگیرند.

در بسته حمایتی دولت آلمان برای کمک به شهروندان در دوران پاندمی کرونا، تعداد این روزها سه برابر شد و والدین اجازه داشتند نه تنها در صورت بیماری کودکانشان بلکه هنگام بسته بودن مهدکودک‌ها و مدرسه‌ها هم از این مرخصی استفاده کنند.

کمک هزینه بیماری کودکان که در موج سوم پاندمی شامل تعطیلی مدرسه‌ها و مهدکودک‌ها هم می‌شد معادل ۹۰ درصد درآمد خالص شاغلان است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »