بنياد مسيحي ايرانيان
new

کرونا؛ چیرگی وضعیت نارنجی شکننده در ایران

کندی واکسیناسیون و قرار گرفتن سه شهر در وضعیت قرمز، ۲۶۲ شهر در وضعیت نارنجی و ۱۸۳ شهر در وضعیت زرد از وضعیت شکننده شیوع کرونا در ایران خبر می‌دهد. بیش از ۷ هزار بیمار و ۲۰۰ فوتی جدید در روز جاری ثبت شدند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، از روز گذشته تا امروز ۲۵ اردیبهشت (۱۵ مه) ۷ هزار و ۷۲۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در سراسر ایران شناسایی و یک هزار و ۲۸۲ نفر از آن‌ها بستری شده‌اند.

بر اساس این گزارش، مجموع بیماران کووید ۱۹ در ایران به ۲ میلیون و ۷۳۹ هزار و ۸۷۵ نفر رسیده است.

گزارش وزارت بهداشت همچنین از درگذشت ۲۰۰ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ خبر داده که مجموع جان‌باختگان را به ۷۶ هزار و ۶۳۳ نفر رسانده است.

با آغاز موج چهارم تعطیلی مشاغل گروه‌های مختلف، استفاده از خودروهای شخصی، حذف طرح ترافیک و کارکرد یک‌سوم از کارکنان دولتی و همچنین اعمال محدودیت‌هایی در خط تولید بخش خصوصی از جمله راهکارهایی بود که در طول ماه رمضان برای قطع زنجیره شیوع کرونا اعمال شد.

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا جمعه ۲۵ اردیبهشت گفت که “در حال حاضر ۳ شهر در وضعیت قرمز” قرار دارند. بر اساس اپلیکیشن ماسک، ۲۶۲ شهر در وضعیت نارنجی و ۱۸۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند. در حالی که وضعیت ۴۶ شهر ایران هفته گذشته قرمز بود.

رئیسی در مورد وضعیت و رنگ کرونایی تهران سخنی نگفت، اما اپلیکیشن “ماسک” رنگ کرونایی تهران را نارنجی نشان می‌دهد.

خبرگزاری ایرنا با اشاره به کند بودن روند واکسیناسیون وضعیت شهرهای چند میلیونی را شکننده می‌خواند و به نقل از وزارت بهداشت شمار افراد واکسینه شده را این‌گونه اعلام می‌کند: «یک میلیون و ۷۱۳ هزار و ۶۴۸ نفر دوز اول، ۳۴۲ هزار و ۹۵۰ نفر دوز دوم و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور دو میلیون و ۵۶ هزار و ۵۹۸ دوز.»

ایرنا می‌نویسد: «آنچه کارشناسان بهداشت و درمان تاکید دارند این است که برای مهار کرونا علاوه بر اینکه باید حدود دو سوم جمعیت شهر و یا کشور واکسن کرونا را تزریق کنند، رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید تداوم یابد و تا زمانی که ۷۰ درصد از جمعیت جامعه ایمن نشوند، این ویروس همچنان وجود دارد.»

علیرضا رئیسی روز شنبه از ورود محموله جدید واکسن در صبح یکشنبه سخن گفت و به افراد بالای ۸۰ سال قول داد که “سهمیه واکسن کسی نمی‌سوزد”. او همچنین به افراد بالای ۷۵ سال گفت که نیازی به ثبت نام برای واکسن ندارند و شبکه بهداشت با آنان تماس می‌گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »