بنياد مسيحي ايرانيان
new

کرونا؛ نگرانی فزاینده در اروپا از گسترش سویه “اومیکرون”

اروپا نگران است که سویه جدید کرونا یعنی “اومیکرون” در این قاره به سرعت گسترش پیدا کند. مقام‌های هلندی احتمال می‌دهند که ده‌ها مورد از مبتلایان به این سویه با دو پرواز از آفریقای جنوبی وارد این کشور شده باشند.
به گفته رسانه‌های هلندی ده‌ها مسافر که روز جمعه پنجم آذر از آفریقای جنوبی وارد فرودگاه آمستردام شده‌‌اند، مبتلا به کرونا بوده‌اند. روزنامه “De Telegraaf” به نقل از مقامات بهداشتی این کشور نوشته است که هنوز روشن نیست که آیا این افراد مبتلا به سویه جدید با نام “اومیکرون” بوده‌اند یا خیر. مرکز پزشکی اراسموس در روتردام در حال انجام آزمایش‌ها برای یافتن پاسخ مشخص به این سوال است.
صبح روز جمعه پنجم آذر دو هواپیمای شرکت هوایی KLM با حدود ۶۰۰ سرنشین در فرودگاه شیپول به زمین نشستند. آنها از کیپ تاون و ژوهانسبورگ پرواز کرده بودند.
سخنگوی وزارت بهداشت هلند به این روزنامه گفته است که تاکنون نتیجه ۱۱۰ آزمایش روشن شده که از این تعداد ۱۵ نتیجه مثبت و ۹۵ نتیجه منفی بوده است. بر اساس این نتایج، نرخ ابتلا ۱۳‌،۶ درصد است، یعنی باید روی ۸۵ مورد مثبت حساب کرد.
مسافران در یک هتل تحت حفاظت قرنطینه شده‌‌اند. هر کس که نتیجه آزمایش منفی دریافت کند، اجازه خروج از فرودگاه را دارد، اما باید به مدت پنج روز در خانه قرنطینه شود و پس از پنج روز دوباره آزمایش شود.
هلند، آلمان و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا مانند دانمارک و ایتالیا پروازها از شش کشور آفریقایی را فعلا ممنوع کرده‌اند. سازمان بهداشت جهانی سویه B.1.1529 موسوم به “اومیکرون” را به عنوان سویه‌ ای “نگران کننده” طبقه بندی کرده است و کارشناسان احتمال می‌دهند که جهش‌های زیاد در این نوع باعث گسترش سریعتر پاتوژن شود و واکسن‌ها اثر محافظتی خود را از دست بدهند.
اولین مورد از این نوع کرونا روز گذشته در بلژیک گزارش شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »