بنياد مسيحي ايرانيان
new

کرونا؛ اسرائیل چندین کشور اروپایی را در لیست قرمز گذاشت

دولت اسرائیل به دلیل گسترش سویه اومیکرون چندین کشور اروپایی را در لیست قرمز گذارد و سفر شهروندان به این کشورها را ممنوع اعلام کرد. بریتانیا، دانمارک، فرانسه، اسپانیا، ایرلند، نروژ، فنلاند، سوئد جزو کشورهای قرمز هستند.
بنا به دستور وزارت بهداشت اسرائیل، برای ممانعت از گسترش سویه اومیکرون کرونا چندین کشور دیگر اروپایی در فهرست قرمز این کشور قرار گرفتند.
پارلمان اسرائیل روز یکشنبه ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر) دستور وزارت بهداشت را مورد تأیید قرار داد. بر اساس این دستور، سفر به کشورهای فرانسه، اسپانیا، ایرلند، نروژ، فنلاند، سوئد و امارات متحده عربی ممنوع اعلام شده است. پیش از این کشورهای بریتانیا و دانمارک در لیست قرمز قرار گرفته بودند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، هم‌زمان وزارت بهداشت اسرائیل توصیه کرده است که کشورهای آلمان، ایالات متحده آمریکا، کانادا، بلژیک، ایتالیا، مجارستان، مراکش، پرتغال، سوئیس و ترکیه نیز در لیست قرمز قرار گیرند، اما دولت هنوز با این توصیه موافقت نکرده است. به ویژه ممنوعیت سفر به ایالات متحده آمریکا می‌تواند مشکل‌زا باشد، زیرا صدهاهزار شهروند اسرائیلی با تابعیت دوگانه مناسبات نزدیک و مداومی با آمریکا دارند.
نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل روز یکشنبه پیش از تشکیل جلسه کابینه دولت گفت که او بر محدودیت سفر بیشتر تکیه خواهد کرد تا مانع از تعطیلی سراسری شود.
بنت افزود که با بستن سریع مرزها، کوتاه پس از کشف سویه جدید کرونا در آفریقای جنوبی، اسرائیل “زمان ارزشمند زیادی خرید”. هم‌اکنون بسیاری کشورهای اروپایی “تعطیلی عمومی اعلام کرده‌اند و یا در این مسیر هستند”.
اسرائیل مرزهای خود را به دلیل پاندمی کرونا به مدت بیش از یک سال و نیم بست و اوایل ماه نوامبر، حدود یک ماه پیش، مرزها را تنها برای مسافران واکسینه شده گشود.
از اواخر ماه نوامبر ورود به اسرائیل برای اتباع خارجی به طور اصولی ممنوع است و در موارد استثنایی باید درخواست ویژه داده شود.
در این میان مقامات ایران اعلام کردند که نخستین فرد مبتلا به سویه اومیکرون را ثبت کرده است.
کمال حیدری، معاون وزیر بهداشت ایران گفت که این فرد از امارات متحده عربی به ایران بازگشته بود و آزمایش او مثبت بوده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »