بنياد مسيحي ايرانيان
new

کره شمالی “نیرومندترین موشک جهان” را به نمایش گذاشت

رژیم کره شمالی به مناسبت برگزاری کنگره حزب کارگری حاکم یک موشک بالستیک را به نمایش گذاشت. به نظر کارشناسان این حرکت را می‌توان نوعی قدرت‌نمایی در برابر جو بایدن، رئیس جمهور آینده ایالات متحده تعبیر کرد.
کره شمالی در جریان رژه نظامی یک موشک بالستیک نیرومند را معرفی کرد. رژه نظامی به مناسبت کنگره حزب کارگر حاکم برگزار شد. کیم جونگ اون رهبر کشور، در نطق رسمی خود ایالات متحده را بزرگترین دشمن کره شمالی دانست و از گسترش زرادخانه هسته‌ای کشور خبر داد.
به گفته خبرگزاری رسمی کره شمالی این موشک تازه از زیردریایی‌ها شلیک می‌شود و خبرگزاری رسمی کشور آن را “نیرومندترین سلاح جهان” خواند.
به گفته این خبرگزاری این موشک قادر است “دشمنان را در خارج از قلمرو کشور نابود” کند. چنین تعبیری دلالت بر آن دارد که برد موشک فراتر از خاک شبه جزیره کره است و می‌تواند تا قلمرو ژاپن برسد.
کارشناسان معرفی موشک یادشده را به معنای قدرت‌نمایی در برابر جو بایدن، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، تعبیر کرده‌اند.
ارتش آمریکا حدود ۲۸ هزار و ۵۰۰ سرباز در کره جنوبی مستقر کرده و دارای پایگاه نظامی پراهمیتی در ژاپن است.
“پیام قوی”
به نظر کارشناسان احتمال می‌رود که کیم جونگ اون قصد دارد وضعیت کشورش را به جو بایدن گوشزد کند، رئیس جمهوری که تنها چند روز دیگر زمام امور را در کاخ سفید به عهده می‌گیرد.
اقتصاد کره شمالی زیر فشار تحریم‌های بین المللی که به خاطر برنامه‌های هسته‌ای و موشکی علیه این کشور وضع شده، به شدت رنج می‌برد. آسیب‌های کرونا اکنون بر نابسامانی‌های اقتصادی افزوده شده است.
کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سال‌های گذشته تلاش کرد با هدف برچیده شدن تحریم‌ها با دونالد ترامپ کنار بیاید. میان دو سیاستمدار تعارف‌های زیادی رد و بدل شد اما نتایج ملموسی در پی نداشت.
دو رهبر سه بار با هم دیدار کردند که آخرین آن در فوریه ۲۰۱۹ در هانوی پایتخت ویتنام بود و دستاورد مهمی نداشت.
از آن زمان گفت‌وگوهای دو طرف قطع شده و کره شمالی هم به دنبال گسترش برنامه هسته‌ای خود رفته است که به نگرانی کشورهای منطقه به ویژه کره جنوبی دامن می‌زند.
رهبر کره شمالی پیش از این به جو بایدن به شدت حمله کرده است. بایدن در جریان رقابت‌های انتخاباتی آمریکا کیم را “جنایتکار” خواند و کیم هم از او به عنوان “سگ هار” نام برد
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »