بنياد مسيحي ايرانيان
new

کره شمالی مرگ یک نفر بر اثر کرونا را تایید کرد؛ هشدار درباره «شیوع انفجاری» .

یک روز پس از اذعان به ورود ویروس کرونا به کشور، کره شمالی روز جمعه، ۲۳ اردیبهشت، در حالی اولین مورد مرگ ناشی از بیماری در این کشور را تایید کرد که برخی منابع خبری آمار را بیش از این رقم اعلام کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، رسانه‌های دولتی کره شمالی همزمان با اعلام این خبر نوشتند که صدها هزار نفر نیز علائم تب را نشان داده‌اند.
بر اساس این گزارش، کره شمالی که از زمان همه‌گیری کرونا در دو سال گذشته هیچ مورد تاییدشده ابتلا به این ویروس را اعلام نکرده بود در آستانه شیوع «انفجاری» این بیماری است.
آمار کرونا در کره شمالی چند روز پس از آن منتشر می‌شود که یون سوک یول، رئیس‌ جمهور جدید کره جنوبی اعلام کرده است که قصد دارد واکسن‌های کووید ۱۹ و سایر خدمات پزشکی را در اختیار کره شمالی قرار دهد و دولت او می‌گوید که جزئیات را با پیونگ ‌یانگ در میان خواهد گذاشت.
کارشناسان پیشتر ارقام منتشرشده رسمی در مورد کرونا در کره شمالی را بخش کوچکی از آمار واقعی بیماری عنوان کرده و درباره مرگ هزاران نفر در این کشور هشدار داده‌ بودند.
خبرگزاری رسمی کره جنوبی (KCNA) گزارش داده است که حدود ۱۸۷ هزار و ۸۰۰ نفر در کره شمالی در انزوا تحت درمان هستند و از اواسط فروردین «تب با منشاء ناشناس به صورت انفجاری در سراسر این کشور گسترش یافته است».
بر اساس این گزارش، تقریبا ۳۵۰ هزار نفر در کره شمالی علائم تب را نشان داده‌اند، اما مشخص نیست که چه تعداد از آن‌ها مبتلا به کووید ۱۹ بوده‌اند. همچنین شش نفر نیز با این علائم تب جان خود را از دست داده‌اند که یکی از این موارد مبتلا به اُمیکرون بوده است.
دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد مرگ ناشی از امیکرون در کره شمالی را دستکم ۳۵۰۰ نفر پیش ‌بینی کرده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »